Kanada'da Yapılan Araştırmadan Ebeveynlere Uyarı Çıktı

Kanada'da Yapılan Araştırmadan Ebeveynlere Uyarı Çıktı

Kanada'da yapılan bir araştırma, sosyal medyanın çocukları daha fevri davranmaya ittiğini ortaya çıkardı. Araştırmacılara göre, sosyal medyanın aşırı kullanımı çocuklarda yeme bozuklukları, hatta uyuşturucu kullanmayı deneme ihtimalini artırıyor..

Kanadalı bilim insanları, sosyal medyanın gereğinden fazla kullanılmasının, çocukların sık sık daha kötü kararlar vermelerine yol açtığı, bunun da hayatlarının geri kalanında onları etkileyeceği uyarısında bulundu.

Ottawa Üniversitesinden bir ekip araştırma kapsamında 8-11 yaş arası 4 bin 500'den fazla çocuğu inceledi..

Araştırmada, akıllı telefonlarını günde 2 saatten fazla kullanan ve 9 saatten az uyuyan çocukların daha fevri davrandıkları belirlendi..

Çocukların Facebook, Twitter, WhatsApp, YouTube, Instagram ve SnapChat'i dozunda kullanmaları gerektiğini vurgulayan uzmanlar, zamanlarının önemli bölümünü ekrana bakarak geçiren çocukların uyku sorunu çekeceklerinin de altını çizdi...

Bilim insanları 5-17 yaş arasındakilerin günde en az 1 saat egzersiz yapmaları, ekran karşısında en fazla 2 saat geçirmeleri ve her gece kesintisiz en az 9 saat uyumaları gerektiği görüşünde.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz