Hükümet'ten Memura Gece Yarısı Zam Teklifi

Hükümet'ten Memura Gece Yarısı Zam Teklifi

Hükümet, memur ve memur emeklisine yeni zam teklifini iletti. Gece saatlerinde yetkili konfederasyon Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan hükümetin yeni teklifini sundu. Ancak teklif Memur-Sen tarafından kabul görmedi. Yalçın, "En geç bugün yeni bir teklif bekliyoruz" dedi. Türkiye Kamu-Sen ve Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu da yeni teklife tepkili.

Gece saatlerinde milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren süpriz bir görüşme gerçekleşti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında hükümetin yeni zam teklifini iletmek için Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın ile Bakanlıkta bir araya geldi.

Hükümet, 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Teklif, Memur-Sen tarafından yetersiz bulundu.

Müzakere sürecinin uzatılmasından yana olduklarını da belirten Konfederasyon Başkanı Ali Yalçın yeni bir teklif beklediklerini söyledi.

Sadece Memur-Sen değildi teklife tepki gösteren.

Türkiye Kamu-Sen üyeleri de tepkilerini dile getirmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önündeydi.

Konfederasyon genel Başkanı Önder Kahveci teklifle memurun sefalete terk edildiğini savundu.

Daha sonra Birleşik Kamu İş Konfederasyonu üyeleri aynı yerde toplandı. Tepkilerinin hedefinde hem hükümet, hem de Memur-Sen vardı.

1 Ağustos'ta başlayan toplu sözleşme sürecinde hükümetin 16 Ağustos'ta önerdiği 2020'de yüzde 3,5+3, 2021'de yüzde 3+2,5 oranındaki zam teklifi, memur konfederasyonlarınca kabul görmemişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz