Bahçeli'den Sistem Tartışmalarına Tepki

Bahçeli'den Sistem Tartışmalarına Tepki

Bilecik'in Söğüt ilçesinde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde ise Cumhuriyet Halk partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yönelik tartışmalara tepki gösteren Bahçeli, "Milletin evet dediği sistemi karalamak, millete hakarettir" dedi. Bahçeli'nin gündeminde, S-400'ler de vardı.

MHP liderinin gündeminde sistem tartışması, hedefinde ana muhalefet vardı.
Kılıçdaroğlu'nun "Amerikan tipi başkanlık sistemi tartışılabilir" sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP Genel başkanı, 'en güzel başkanlık sistemi amerika'da var, oturalım konuşalım' diyor. cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışalım istiyor, surda gedik açmayı planlıyor. CHP'nin amerika hayranlığı, esir düşmüş bir siyasetin numunesi, çok tehlikeli bir zihniyetin ürünüdür. bunların ne duruşu milli, ne bakışı yerli, ne de teşhisleri isabetlidir. başta chp'li yöneticiler olmak üzere, kabahat ve kusurlarını yeni hükümet sistemine yüklemeye teşebbüs edenler türkiye'nin istikbalinden ziyade kendi ikballerinin derdine düşen kimliksizlerdir.

Yerel seçimler sonrası ilk teşekkür ziyaretini Bilecik'in Söğüt ilçesine yapan Bahçeli, sistem revizyonuna ise yeşil ışık yaktı.

Eğer aksayan tarafları tespit edilmişse ve bu aksaklıkların düzeltilme ihtiyacı doğarsa elbette bunun gereği de yapılacaktır. yapıcı tekliflere, samimi düşünce ve değerlendirmelere duyarsız kalmak sorumluluk ruhuyla bağdaşmayacaktır.

Devlet Bahçeli, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni de ziyaret etti.

Ardından, Kütahya'ya geçti... Bu kez gündeminde S-400 hava savunma sisteminin Türkiye'ye teslimatı vardı

Neyi, ne zaman yapacağımızı hiç kimseye sormayız. milli güvenliğimiz neyi gerektiriyorsa onu yapar, onun yanında yerimizi alıdır. s-400'e fetö'cü alçaklar karşıdır, s-400'e pkk'lı caniler karşıdır, s-400'e küresel güçler karşıdır, onlar ne derlerse desinler s-400 ülkemize getirilmiştir. duyum üzerine konuşup s-400'ün sarayın savunmasında kullanılacağını söyleyenler ise tek kelimeyle cahildir, köhnedir, kişiliksizdir, köksüzdür, iş birlikçidir.

MHP Lideri, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilim nedeniyle yaptırım hazırlığında olan Avrupa Birliği'ne de tepki gösterdi.

Böyle bir yaptırım planlamasının izah ve ifadesi yoktur. ab'nin güney kıbrıs rum yönetimiyle, yunanistan'ın dolduruşuna gelip türkiye'nin karşısında hizalanması hukuksuzluktur, haksızlıktır, ahlaksızlıktır. türkiye'nin doğu akdenizdeki haklarını gasp etmeye hiçbir ülkenin gücü yetmeyecektir.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz