BeşiktaşlI Yıldız Futbolcuların Kulüpteki Geleceği ne Olacak ?

BeşiktaşlI Yıldız Futbolcuların Kulüpteki Geleceği ne Olacak ?

Yeni dönem hazırlıklarına 8 Temmuz'dan itibaren başlayacak Beşiktaş'ta Başkan Fikret orman önemli açıklamalar yaptı. Orman, Burak Yılmaz'dan Qaresma'ya kadar birçok futbolcu hakkında merak edilenleri yanıtladı

Beşiktaş Futbol Takımı'nın yeni sezon kamp programı belli oldu.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, 2019-2020 sezonu hazırlıklarının 8 Temmuz Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, son zamanlarda en çok konuşulan başlıklarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Transferin gözdesi olan Burak Yılmaz'ın geleceğiyle ilgili konuşan Orman, Kagawa, Abdullah Avcı, Loris Karius'un durumlarıyla ilgili de bilgiler verdi

Burak'la anlaşma yaptıklarını ve kariyerini Beşiktaş'ta bitirmek için geldiğini söyleyen siyah-beyazlıların başkanı, "Burak Yılmaz müthiş Beşiktaşlı, müthiş profesyonel. Futbol kariyerini de burada bitirecek, anlaşmamız öyle. Kulübe teklif geldi ama bizim açımızdan tatmin edici değil. Konuşma oldu ancak görüşülebilir bir konu değil. Ben Burak Yılmaz'ın kaptan olmasını istiyorum açıkçası ama kaptanlık yönetim kurulunun belirleyeceği bir şeydir. Yönetim kurulunda bunu konuşuruz" ifadelerini kullandı.

Orman, hakkında transfer iddiaları çıkan futbolcuları ile ilgili ise şu bilgileri aktardı : "Dorukhan ile ilgili gelen hiçbir teklif yok. 20-30 milyonlar da hoş değil. Bunların %99'u yalan... Karius'a 1.2 milyon Euro kira ödüyoruz, kendisi de 2 milyon Euro alıyor. Gelecek sene de kalede olacak. Kagawa ile bir kez daha görüşeceğiz. Devam etmek istiyoruz ama kendisinin İspanya hayali var. Cenk Tosun kariyerini Avrupa'da sürdürmek istiyor. Dönerse kapımız açık... Abdullah hoca ile 10 dakikada anlaştık. Çok isteyerek aldığımız bir hoca. 3 senelik bir anlaşma oldu. Yıllık 12 milyon TL alacak."

Kulüpte yaşanan Quaresma krizine de değinen Orman: "Quaresma'nın 1 senelik daha kontratı var. Beşiktaş ile oyuncu ilişkileri, duygusal ilişkiler değildir. Ricardo duygusal bir arkadaşımız. Gerçekleri açıklayacaksa, gelsin açıklasın, bizim gizli bir şeyimiz yok. Gelince ayrılmak istiyorsa ayrılır. Önemli olan kulübün menfaati."

Kulübe ihtar gönderdikten sonra Quaresma ile siyah belazlı kulüp arasında ipler kopma noktasına gelmişti.

Beşiktaş’tan 2.1 milyon Euro’nun yanı sıra 1.4 milyon Euro da imaj hakkı aldığı iddia edilen Quaresma, geçen sezondan kalan 1 milyon Euro’luk alacağının verilmesi halinde ayrılabileceğini külübe iletti.

Başkan Fikret Orman ise, “Alacaklarını bırakıp gitsin, bonservisine sayalım” görüşünde. Ancak Quaresma bu reste de restle karşılık verip, “Alacağımı vermezseniz, kalırım. 1 yıl daha sözleşmem var” mesajını gönderdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz