23 Haziran İstanbul Seçimi

23 Haziran İstanbul Seçimi

Seçim sonuçlarının ardından liderlerden de açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan, "Milli irade bir kez daha tecelli etmiştir" dedi; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsünden seçmenlere seslendi; birlik mesajı verdi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, seçim sürecinin sona erdiğini "Türkiye'nin esas gündemine dönmesi gerektiğini" belirtti.

23 Haziran İstanbul seçiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Medya hesabından açıklama yaptı; İstanbul için hayırlı olmasını diledi. Cumhurbaşkanı, "Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum" dedi.

Erdoğan, açıklamasını "Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz" diye tamamladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise parti genel merkezi önündeki seçim otobüsünden vatandaşlara seslendi.

"Her şey Adalet Yürüyüşü ile başladı" diyen Kılıçdaroğlu, demokrasi vurgusu yaptı.

Kılıçdaroğlu.. emin olun bir demokrasi destanı yazdık. her türlü baskıya rağmen, kullandıkları devletin bütün imkanlarına, bütün bürokratlarına rağmen, bu ülkenin insanları baskıdan yana değil, demokrasiden yana tercihini koydu ve demokrasiyi şahlandırdı.

CHP Lideri, her kesimi kucaklama sözü de verdi.

Kılıçdaroğlu - artık hiçbir güç mazabatayı vermemezlik edemez, kimse kapalı kapılar arkasında miller iradesine darbe yapamaz. herkesi kucaklayacağız, bizi eleştirenleri de. hiç kimseye ama hiç kimseye kin beslemeyeceğiz, öfke beslemeyeceğiz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den de yazılı açıklama geldi.

İstanbul’da milli iradenin tercih ve eğilimi ortaya çıkmıştır.sandık demokrasinin namusudur ve herkes tarafından titizlikle saygı duyulmalıdır.

Bahçeli' Cumhur ittifakı ve erken seçim tartışmalarına da değindi.

Bilinmelidir ki, Cumhur ittifakı kutlu varlığını güçlü şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir. Hiç kimse cumhur ittifakı üzerinde spekülasyona tevessül etmemelidir. türkiye artık esas gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır. bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de "hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" dedi.

Milletimiz türkiye'yi aile şirketi gibi yönetme hevesinde olanlara bu ülkenin hissedarım demiştir ...unutamayacakları bir ders vermiştir.++ 0303 istanbulular artık müsterih olsun artık biz varız hiç bir şey eskisi gibi olmayacak

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da Genel Merkez'de seçimi değerlendirdi.

13 BİN 700 Oy farkını beğenmeyenler hak yemenin, milletin aklıyla alay etmenin, boş tencereyi görmemenin bedelini 800 bin oy farkını yaşayarak ödediler

Öztrak, Türkiye'nin esas gündemine dönmesi gerektiğini söyledi.

Memleket yönetimini aile şirketi yönetimiyle karıştıranlara ekonomiyi anımsatma zamanı gelmiştir. yapılan her işte saydamlık ve hesap verme esas olmalıdır.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz