AB 5 yıllık strateji planı hazırladı

AB 5 yıllık strateji planı hazırladı

Brüksel, daha güçlü olma yolunda önemli bir adım attı... Avrupa Birliği, 5 yıllık strateji planı hazırladı.. Buna göre Birlik, dünya çapındaki etkinliğini genişletmeye çalışacak.. Planda, sınırlardaki denetimlerin artırılacağı vurgulanarak, Avrupa Birliği'nin göç ve mülteci politikasında bir çözüm bulmaya kararlı olduğu belirtildi..

Brüksel, önümüzdeki hafta yapılacak Avrupa Birliği zirvesi için önemli bir strateji planı hazırladı...

Beş sayfalık plana göre Avrupa Birliği, önümüzdeki beş yılda güvenliğin artırılması, ekonomik büyüme ve iklim koruma çalışmalarına ağırlık verecek..

Planda, Avrupa Birliği'nin dünya çapında daha etkin olma hedefi, "Birlik daha özgüvenli ve güçlü olmak zorundadır" ifadesiyle dile getirildi.

Plandaki ana hedeflerden biri olan iklim koruma çalışmaları konusunda ise somut bir yenilik görülmedi. Metinde, "Avrupa Birliği tek başına hareket edemez. Tüm ülkeler ilerleme kaydetmeli" ifadesi kullanıldı.

Strateji planında, yasa dışı göç ile mücadelenin altı çizilirken, sınırlardaki denetimlerin de artırılacağı vurgulandı. "Göç ve mülteci politikasında bir çözüm bulmaya kararlıyız" denildi..

Ayrıca siber saldırılar ve dezenformasyonla mücadelenin de, hedefler arasında olduğunun altı çizildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz