Erzincan'da yıldırım can aldı

Erzincan'da yıldırım can aldı

Sağanak yağış, can aldı. Erzincan'da düşen yıldırım nedeniyle çoban Ali Davut, hayatını kaybetti. İzmir'de sağanak nedeniyle Manisa-İzmir yolunda heyelan meydana geldi. Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yağan ceviz büyüklüğündeki dolu, bir leyleğin kanadını kırdı. Beypazarı ilçesinde etkili olan sağanak su taşkınlarına neden oldu. Çorum ve Kastamonu'da çıkan hortumlar bölgede kısa süreliğine paniğe neden olurken, yurt genelindeki kötü hava koşullarının bugün de devam etmesi bekleniyor.

Yurdu etkisi altına alan zorlu hava koşulları yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

ERZİNCAN'da sanağak yağış sırasında düşen yıldırım can aldı. Hayvan otlatan 56 yaşındaki çoban Ali Davut, hayatını kaybetti.

İzmir'de etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Manisa İzmir yolunda sağanak nedeniyle heyelan meydana geldi. Heyelan sırasında şans eseri herhangi bir kaza meydana gelmedi.

Toprak ve kaya parçaları nedeniyle kapanan karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu, bölgede trafik kontrollü olarak sağlanıyor.

Başkentte hafta boyu etkisini sürdüreceği tahmin edilen sağanak yağış; Beypazarı ilçesinde su taşkınlarına yol açtı.

Gölbaşı ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu yağışıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. İlçeye bağlı Bezirhane mahallesinde etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu, tarım arazilerine de zarar verdi.

Bir leyleğin ortaya çıkan görüntüleri de dolunun şiddetini gözler önüne serdi. kanatları kırılan leyleğin görüntüsü yürek sızlattı.

Çorum ve Kastamonu'da ise hortum oluştu.

Çorum'un Laçin ilçesinde, fırtına nedeniyle çıkan hortum, ev ve ahırların çatılarını uçurdu, ağaçları yerinden söktü.

Hortumda yaklaşık 30 ev zarar gördü.

Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde oluşan hortum da bölgede kısa süreli paniğe yol açtı.

Yaklaşık 15 dakika süren hortum, yoldan geçenler tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Hortum, Kasaplar köyündeki tarım arazilerine zarar verdi...

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre; Marmara'nın güneydoğusu'nda Bursa, Bilecik ve Sakarya'nın güneyi, İç Ege'de Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak; Göller Yöresi'nde Burdur, Isparta; İç Anadolu'nun kuzeybatısı'nda Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde; Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya'da sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

3 Büyükkentte haftaboyu yağışlar aralıklarla etkili olacak. Ankara'da sıcaklık 24, İstanbul'da 27, İzmir'de ise 31 derece olacak...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz