İmamoğlu: "Çabamın günün sonda kabul görmesi sevindircidir"

İmamoğlu: "Çabamın günün sonda kabul görmesi sevindircidir"

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler" isimli toplantıda konuştu...İmamoğlu; ulaşımdan, ucuz gıdaya, eğitimden, işsizliğe kadar pek çok alanda projelerini anlattı. Toplantının ardından NTV'de yayınlanan programa katılan İmamoğlu'nun gündeminde, rakibi Yıldırım ile çıkacağı ortak yayın ve Ordu havaalanında yaşanan kriz de vardı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu "İstanbul'da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler Toplantısında projelerini açıkladı.

"İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE İSRAF DÜZENİ SON BULACAK. KAYIRMACILIK, VERİMSİZLİK BİTECEK. ADİL, AKILCI VE HAKÇA BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE İSTANBUL'U AYAĞA KALDIRACAK SEFERBERLİKLERİ BAŞLATACAĞIZ"

Ulaşımın 12 yaş altı çocuklara ve 4 yaşa kadar çocuğu olan annelere ücretsiz olacağını söyleyen İmamoğlu, 25 yaş altına yüzde 40 indirim yapılacağını belirtti...Ayrıca ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşmaya yönelik yapılacak çalışmaları da anlattı.

"İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE YAPILAN TARIMSAL ÜRETİMİ VERİMLİ HALE GETİRİP ARTIRACAĞIZ. 'ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE GIDA ZİNCİRİ' OLUŞTURACAĞIZ. HIZLICA 'KENT GIDA KONSEYİ' KURULACAK VE ÖZELLİKLE YOKSUL KESİMLERİN SAĞLIKLI GIDAYA ULAŞMASINA YÖNELİK POLİTİKALAR GELİŞTİRİLECEK. "

İmamoğlu; ev kadınlarına iş imkanı sunulacağını, çocuklara yönelik pek çok kreş ve yeni merkez kurulacağını açıkladı.

"GELİŞTİRECEĞİMİZ 'KADIN EMEĞİ OFİSİ' İLE KENDİ SINIRLI İMKANLARIYLA ÇALIŞAN, UĞRAŞAN TÜM KADINLARA BELEDİYE KAPILARI DA, İMKANLARI DA SONUNA KADAR AÇILACAK. 0-4 YAŞ ARASI ÇOCUĞU OLAN ANNELERE İBB'NİN SOSYAL TESİSLERİNDEN DE YÜZDE 40 İNDİRİMLİ OLARAK FAYDALANABİLECEK İSTANBUL'DA, 'ÇOCUK OYUN MERKEZLERİ' AÇACAĞIZ. "

Gençlere yönelik de pek çok faaliyetin hayata geçirileceğini söyleyen İmamoğlu; üniversite öğrencilerine aylık 400 lira burs verileceğini belirtti.

"SARAÇHANE GENÇLİK KÜTÜPHANESİ'Nİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ. İSTANBUL'UN TÜM İLÇELERİNDE 'DÜNYA DİLLERİ MERKEZLERİ' AÇACAĞIZ. İSTANBUL'DA 25 YAŞIN ALTINDA, ÖĞRENCİ OLMAYAN HER GENCİMİZİN ARTIK BİR 'GENÇ KART'I OLACAK. "

İşsizlik destek paketini de açıklayan İmamoğlu, 5 yıl içinde en az 200 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi.

"BU PAKET İLE NEYİ SAĞLAYACAĞIZ? 'BÖLGESEL İSTİHDAM OFİSİ'MİZE BAŞVURMUŞ, MESLEĞİ, YETENEĞİ, BİRİKİMİ VE PİYASANIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA İŞ BULMA PROGRAMIMIZA ALDIĞIMIZ HER KİŞİ, KENDİSİNE BİR İŞ İMKÂNI SAĞLANANA DEK, TOPLU ULAŞIMDAN ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANABİLECEK. TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU'NUN BELİRLEDİĞİ YOKSULLUK SINIRI ALTINDA GELİRİ OLAN HANELERDEKİ İŞSİZLERİN GENEL SAĞLIK SİGORTASI KATILIM PAYINI İBB OLARAK BİZ ÖDEYECEĞİZ"

İhtiyacı olan ailelerin, ekmeğe, süte, damacana suya para ödemeyeceğini ve aylık 2 bin 20 liraya kadar destek verileceğini yineleyen Ekrem İmamoğlu, eğitime ve evlenenlere de destek verileceğini duyurudu.

"İSTANBULLULARI 4 FARKLI DESTEK PAKETİNDEN YARARLANDIRACAĞIMIZI SÖYLEMİŞTİK. SOFRA DESTEK PAKETİ, GEÇİM DESTEK PAKETİ, EĞİTİM DESTEK PAKETİ VE EVLİLİK DESTEK PAKETİ. YENİ EKLEDİĞİMİZ İŞSİZLİK DESTEK PAKETİ İLE BU SAYI ARTIK 5'E ÇIKTI."

Toplantının ardından televizyon programına katılan İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'la 16 Haziran'da çıkacağı ortak yayınla ilgili konuştu.

"BU ÇABAMIN GÜNÜN SONDA KABUL GÖRMESİ SEVİNDİRCİDİR. "
"SEVİNDİRİCİDİR BÖYLBİR ORTAMIN SAĞLANMASI, AMA ASLA BU SÜREÇTEKİ ORTALIM DEMOKRAT BİR HAVA ORTAM OLUŞTURDUĞUNA DELİL DEĞİLDİR"

İmamoğlu, Yıldırım'ın münazara öncesinde soruların görüşülmesini talep ettiğini söyledi.

"YILDIRIM SORULARIN GÖRÜŞÜLMESİNİ TALEP ETMİŞ "
"ZİHİNLERDE HANGİ SORU VARSA SORULMASINDAN YANAYIM"
"ASLA BİR SINIRLAMA OLMASINDAN YANA DEĞİLİM. BANA SORULARI YOLLAMASA DA OLUR."

Ordu'daki VIP krizi hakkında değerlendirme yapan İmamoğlu, yaşananların tuzak olduğunu belirtti.

"VALİ BASİTLİK YAPMIŞTIR, ÖZÜR BORCU VARDIR GÜNDEM YARATMIŞTIR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz