İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu yol haritasını açıkladı

İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu yol haritasını açıkladı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu; seçimde izleyeceği yol haritasını açıkladı...Mazbatanın haksızca ellerinden alındığını söyleyen İmamoğlu; "23 Haziran'da o emaneti geri almaya geliyoruz" dedi...

Yüksek seçim kurulunun İstanbul büyükşehir belediye Başkanlığı Seçiminin yenilenmesi kararının ardından adayların seçim programları belli olmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Ekrem İmamoğlu seçim kampanyasını başlattı; yol haritasını ve vaatlerini paylaştı.

"İSTANBUL'UN MİLYONLARCA AİLESİ BU ŞEHRİ BİZE EMANET ETTİ EMANETİ HAKSIZCA ELİMİZDEN ALDILAR AMA İLAN EDİYORUM BİZ 16 MİLYON İSTANBULLU 23 HAZİRANDA O EMANETİ GERİ ALMAYA GELİYORUZ"

31 Mart seçim sürecini hatırlatan İmamoğlu, "Demokrasi ve sandıktan umudu kesmeyin" dedi.

"ÜRETİLEN BAHANELERİN HADDİ HESABI YOK 4 OYDAN BİRİNİN GEÇERSİZ SAYILMASI... SOYADINA GÖRE HANGİ PARTİLİ OLACAĞINI TAHMİN ETTİLER BÜYÜKŞEHİR PUSULALARINI VEREMEDİLER BAHANELERİ UYDURDULAR. DEMOKRASİ VE SANDIKTAN UMUT KESİLMESİN. O SANDIK VİCDAN HAYSİYET ADALET SANDIĞI OLACAK, SANDIKTAN OY PUSULASI DEĞİL HESAP PUSULASI ÇIKACAK"

Ekrem İmamoğlu israfı önleyeceklerini de söyledi

"SAYIŞTAY RAPORLARINA GÖRE 2014 2019 YILLARINDA BORÇ 4 BUÇUK KAT ARTT,I FAİZ YÜKÜ 8 KAT ARTTI, BÜTÇE AÇIĞI 5 YILDA 20 KAT ARTTI. BU İSRAF DÜZENİNİ HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ. İBB Tİ 16 MİLYON İSTANBULLUNUN HİZMETKARI YAPACAĞIZ. "

Önceliklerinin yoksullukla mücadele olacağını söyleyen İmamoğlu, aile geçim paketini açıkladı. Buna göre, İhtiyacı olan ailelere yılda 6 bin ila 13 bin lira arası yardımda bulunulacak, geliri olmayan ya da açlık sınırında yaşayan aileler ücretsiz ekmek, süt alabilek. Öte yandan bu ailelelere damacana su da ücretsiz dağıtılacak.

"HER 4 KİŞİDEN BİRİ YOKSUL. ÖNCELİĞİMİZ KENT YOKSULLUĞU İLE MÜCADELE OLACAK. İHTİYACI OLAN AİLELERE 6 BİN 13 BİN LİRA YARDIMDA BULUNACAĞIZ, GELİRİ OLMAYAN YA DA AÇLIK SINIRINDA YAŞAN AİLEYE EKMEĞİNİDE SÜTÜNÜ DE VERECEĞİZ. İÇME SUYUNU DA VERECEĞİZ. "

İmamoğlu kampanya boyunca barışçıl ve birleştirici bir dil kullanılacağını da vurguladı..

"KAVGAYI BİTİREN OLACAĞIZ TOPLUMU AYRIŞTIRAN KIZIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİRİP BÜTÜNLEŞTİREN SAKİNLEŞTİREN OLACAĞIZ. KAPI KAPI GEZECEĞİZ. YAPILANLARI ANLAYACAĞIZ, 16 MİLYONUN NASIL MAĞDUR EDİLDİĞİNİ ANLATACAĞIZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz