Gazeteci Taki Doğan'a veda

Gazeteci Taki Doğan'a veda

Gazeteci Taki Doğan son yolculuğa uğurlandı... Bir süredir akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve önceki gün 68 yaşında hayatını kaybeden Usta Gazeteci için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi... Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı. Doğan'ın naaşı cenaze töreninin ardından Gölbaşı mezarlığında toprağa verildi.

Türk basının duayen isimlerinden Taki Doğan son yolculuğa uğurlandı...

68 yaşında hayatını kaybeden usta gazeteci için ilk tören Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Ankara şubesinde düzenlendi.

Törene, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Spor Yazarı Şansal Büyüka ile çok sayıda spor yazarı ve Doğan'ın yakınları katıldı.

Ortadoğu Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Başyazarı da olan Doğan'ın cenazesi daha sonra Kocatepe Camii'ne götürüldü.

Cenaze törenine Doğan'ın ailesinin yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kenan Aras, milletvekilleri, gazeteciler ve yakınları katıldı.

Prof. Dr. Kenan Aras Doğan'ın ailesine başsağlığı diledi, acılarını paylaştı.

Taki Doğan'ın naaşı öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Meslek hayatına Milliyet Gazetesi'nde başlayan Taki Doğan, Güneş Gazetesi'nde çalıştı. Habertürk Televizyonu Ankara Temsilciliği görevinde bulundu, çeşitli radyo ve televizyonlarda programlar yaptı.

Evli ve 1 çocuk babası Doğan, akciğer embolisi nedeniyle 17 gündür yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz