Öztrak: "kurdun kuzuyu suçlamasından başka bir şey olmayacak"

Öztrak: "kurdun kuzuyu suçlamasından başka bir şey olmayacak"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Binali Yıldırım'ın "AK Parti'ye oy kullanacağı anlaşılan seçmene pusula verilmedi" iddiasının, "vatandaşların aklı ile alay etmek olduğunu" söyledi... Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu'nun gerekçeli kararı için de "Kuzuyu kapan kurdun, kuzuyu suçlamasından başka bir şey olmayacaktır" dedi.

"YAZILAN GEREKÇEDE AÇIK SÖYLEYEYİM KUZUYU KAPAN KURDUN, KUZUYU SUÇLAMASI HİKAYESİNDEN BAŞKA BİR ŞEY OLMAYACAKTIR"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi... Gündeminde Yüksek Seçimi Kurulu'nun iptal kararı vardı.

"GÖNDERMİŞ 200 SAYFALIK GEREKÇELİ KARAR YÜKSEK SEÇİM KURULU'NA BU KARARA EVET DİYEN 7 TANE ÜYENİN BUNU İMZALAMASI BEKLENİYOR. aslında yüksek seçim kurulu'NUN BİR TANE ASIL ÜYESİ VAR. O DA SARAYIN KİBİRLİ KİŞİSİ. "

Öztrak, Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Binali Yıldırım'ın dile getirdiği iddiaya da tepki gösterdi.

BİNALİ "ÜÇ PUSULADAN İKİSİNİ VERİYOR BİRİNİ VERMİYOR, HEPSİNİ DEĞİL. BAKIYOR SEÇMENE DİYELİM Kİ AK PARTİ'NİN ADAYINA VERECEK GİBİ ANLADIĞI SEÇMENE BÜYÜKŞEHİR PUSULASINI VERMİYOR. "

ÖZTRAK: "BU İDDİA BAŞTA AK PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ OLMAK ÜZERE TÜM İSTANBULLULARIN AKLIYLA ALAY ETMEKTİR. ZATEN OY PUSULALARINA BAKTIĞINIZ ZAMAN EN FAZLA OYUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN KULLANILDIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BU SİYASET ERBABINA ALLAH AKIL FİKİR VERSİN DEMEKTEN BAŞKA YAPACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ YOK AMA GÖRÜYORSUNUZ ÇALINAN MİNARE O KADAR BÜYÜK Kİ KILIF UYDURMAK ÇOK ZOR OLUYOR. "

"Oylar çalındıysa, kim çaldı? Bu yapılırken AK Parti görevlileri nasıl göz yumdu?" diye soran Öztrak, gerekçeli karar konusuna da değindi.

"GEREKÇELİ KARARIN EKİNDE SARAYIN KİBİRLİ ADAMININ BAŞTAN BERİ SÖYLEDİĞİ KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİN DE YER ALMASINI BEKLİYORUZ AMA YOK BU İDDİANIN KANITLARINI VE GÖRÜNTÜLERİNİ GEREKÇELİ KARARDA GÖRMEZSEK O ZAMAN DA BU İFTİRACILAR ÇIKMALIDIRLAR VE MİLLETTEN ÖZÜR DİLEMELİDİRLER. "

CHP Sözcüsü, seçimin yenilenmesinin ekonomiye zarar verdiğini de belirtti.

"ERDOĞAN BU KARARIYLA SADECE EKREM İMAMOĞLU VE İSTANBULLULARI DEĞİL 82 MİLYON VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETTİ. 1 NİSANDA FAİZLER YÜZDE 21'Dİ BUGÜN YÜZDE 26'YI AŞTI. HAZİNE 2004 YILINDAN BUGÜNE KADAR İLK DEFA YÜZDE 26'NIN ÜZERİNDE BİR FAİZLE BORÇLANDI. 1 NİSANDA KUR DOLAR KURU 5 LİRA 49 KURUŞTU BUGÜN 6 LİRA 6 KURUŞ CİVARINDA GEZİNİYOR. TÜRK LİRASI 1 NİSANDAN BU YANA BENZER ÜLKELERLE KARŞILAŞTIRDIĞINIZDA EN FAZLA DEĞER YİTİREN PARA BİRİMİ OLDU. İSTANBUL SEÇİMLERİNİN ŞİRKETLERE TOPLAM MALİYETİ 172 MİLYAR LİRA OLDU. BU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İŞSİZLİĞİN VE ENFLASYONUN DAHA DA AZACAĞINI, MİLLETİN DAHA DA FAKİRLEŞECEĞİNİ, DAHA DA EZİLECEĞİNİ AÇIKÇA ORTAYA KOYUYOR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz