Almanya, aşırı sağcılara karşı ayakta

Almanya, aşırı sağcılara karşı ayakta

Avrupa Parlamentosu'nda da etkisini gösteren aşırı sağa karşı Almanya sokaklara döküldü. Parlamento seçimlerine 1 hafta kala ülkedeki onbinlerce kişi, "Oyun, milliyetçiliğe karşı olsun" sloganı ile gösteri düzenledi. Başbakan Angela Merkel de, milliyetçiliğin Avrupa projesinin en büyük düşmanı olduğunu belirtti.

Avrupa genelinde yükselen aşırı sağ, Almanya'nın hedefinde...

Avrupa Parlamentosu seçimlerine bir hafta kala ülkenin farklı kentlerinde onbinlerce kişi, "Herkes için Avrupa - Oyun, milliyetçiliğe karşı olsun" sloganıyla sokaklara çıktı.

Göstericiler, Pazar günü yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağcıların kazandığı büyük desteği engellemek için yürüdü.

Başbakan Angela Merkel de tehlikenin yaklaştığı açıklaması ile gösterilere destek verdi.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de Avrupa Halk Partisi‘nin seçim mitingine katılan Merkel, aşırı sağcıların, Avrupa projesi önünde en büyük engel olduğuna dikkati çekti.

Hırvatça, "Barışın, özgürlüğün ve refahın Avrupasını destekleyin" çağrısında bulunan Almanya Başbakanı, söz konusu düşüncenin, ortak bir Avrupa inşa etme süreci ile uyuşmadığını dile getirdi.

28 üye ülkede yapılacak oylamada Avrupa Parlamentosu'nda 5 yıl boyunca görev yapacak 96 milletvekili seçilecek. Ancak mevcut tabloda çoğunluğu aşırı sağcıların ele geçireceği öngörülüyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz