Cumhurbaşkanı Erdoğan gençler ve sporcularla iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençler ve sporcularla iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da gerçekleşen iftar programında gençlere ve sporculara seslendi. Türkiye'nin bedel ödeyerek elde ettiği kazanımların gençlere emanet olduğunu söyleyen Erdoğan, sporculardan olimpiyatlarda başarı beklediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenleri kapsamında Samsun TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen iftar programında gençlerle ve sporcularla bir araya geldi.

Gençlere ve sporculara seslenen Erdoğan, "Türkiye tüm kazanımlarını bedel ödeyerek elde etmiştir. Bu kazanımlar size emanettir" dedi.

"TÜRKİYE BUGÜNKÜ SEVİYELERE AKREBİN KISKACINDAN GEÇEREK GELMİŞ TÜM KAZANIMLARINI BEDEL ÖDEYEREK ELDE ETMİŞTİR. BU KAZANIMLAR SİZE EMANETTİR.. 2023, 2053, 2071 TÜRKİYESİNİN MİMARLARI SİZLER OLACAKSINIZ"

Konuşmasında Kızıl elma vurgusu yapan Erdoğan, hedefin büyük ve güçlü Türkiye inşası olduğunu ifade etti.

"SEVGİLİ GENÇ KARDEŞLERİM HER MİLLETİN HEDEFİ, DAVASI, UĞRUNA ÖLÜMÜ GÖZE ALDIĞI BİR KIZIL ELMASI VARDIR. BİZİM KIZIL ELMAMIZ DA BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN İNŞASIDIR. LİDERLİĞİ TAŞIMAKTIR "

Dünya şampiyonluklarının yetmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı, sporculardan olimpiyatlada başarı beklediğini belirtti.

"ŞU ANDA KARŞIMDAKİ BÜTÜN SPORCU GENÇLERE ÖZELLİKLE BİR TAVSİYEM VAR, OLİMYİAT MADALYALARINI BELİYORUZ, DNYA ŞAMPİYONLUĞU BİZE YETMİYOR OLİMPİYATLAR,BUNLARI BEKLİYORUZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz