AYM onursal başkanı Özden’in acı günü

AYM onursal başkanı Özden’in acı günü

Anayasa Mahkemesi Onursal Başkanı Yekta Güngör Özden’in eşi Fatma Necla Özden son yolculuğuna uğurlandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı törene Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Hakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Eşinin tabutu başında fenalaşan Yekta Güngör Özden'in düşmesini Kemal Kılıçdaroğlu ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan engelledi.

Anayasa Mahkemesi Onursal Başkanı Yekta Güngör Özden'in eşi Fatma Necla Özden 88 yaşında hayatını kaybetti; Özden için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Fatma Necla Özden’in vefatı başta Yekta Güngör Özden ve yakınlarını yasa boğdu.

Eşinin ölümüyle sarsılan Yekta Güngör Özden cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu, Özden'i acılı gününde meslektaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Cenaze törenine Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile çok sayıda eski ve yeni yargı mensubu ile siyasetçi katıldı.

Anamuhalefet Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da , CHP milletvekilleriyle törende hazır bulundu.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da törende yer aldı; Prof. Dr. Haberal, Yekta Güngör Özden'e taziyelerini iletti; Özden'i teselli etti.

Güçlükle ayakta durduğu gözlenen Yektö Güngör Özden cenaze namazı öncesi eşinin tabutu başında fenalaştı.

Özden'in o anlarda yardımına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, meclis başkanvekili Levent Gök ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan yetişti. Kılıçdaroğlu ve Arslar, Özden'in koluna girerek düşmesini engelledi.

Fatma Necla Özden, kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz