İhtiyat akçesi'nin bütçeye aktarılacağı iddiaları

İhtiyat akçesi'nin bütçeye aktarılacağı iddiaları

Merkez Bankası'nın olağanüstü durumlarda kullanmak için ayırdığı ihtiyat akçesi'nin Hazine'ye aktarılacağı iddiasına tepkiler sürüyor. İktidarın bu şekilde İstanbul seçimlerini almaya çalışacağını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Bu millet bu rüşveti kabul etmez" dedi.

BEKAROĞLU: " MİLLETİN KEFEN PARASI DİYEBİLECEĞİMİZ YEDEK AKÇELERİNİ KULLANARAK 23 HAZİRAN SEÇİMİNİ ALMAYA ÇALIŞACAKLAR."

Meclis'te anamuhelefet milletvekillerinin gündemi ekonomiydi...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Merkez Bankası'nın kötü günler için sakladığı ihtiyat akçesini Hazine'ye aktaracağı iddilarına sert tepki gösterdi.

BEKAROĞLU: "40 MİLYAR LİRALIK MERKEZ BANKASINDAKİ YEDEK AKÇEYE GÖZ DİKMİŞ DURUMDALAR. MERKEZ BANKASINDAN BU PARAYI ALIP HAZİNEYE GELİR OLARAK KAYDEDECEKLER VE VAZİYETİ KURTARMAYA ÇALIŞACAKLAR. BU ŞEKİLDE İSTANBUL SEÇİMLERİNİ ALMAYA ÇALIŞACAKLAR. İSTANBUL SEÇMENİ ARTIK BUNU DİKKATE ALMAYACAK ALMADI DA BİLİYORSUNUZ. TORBA YASA GETİRDİLER BİR SÜRÜ RÜŞVET KOYDULAR İÇİNE AMA BU MİLLET BU RÜŞVETİ KABUL ETMEDİ."

CHP'nin gündeminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da milletvekilleriyle yaptığı toplantıda söylediği sözler de vardı.

BEKAROĞLU: "HERKESİ DOYURDUK AMA BU OYA DÖNÜŞMÜYOR" DİYOR KİME SÖYLÜYOR KÜRT SEÇMENE. SİZ KİMSİNİZ NİMET VEREN MİSİNİZ KİMİN PARASIYLA KİMİ DOYURUYORSUNUZ? FİRAVUN GİBİ DAVRANAN SAYIN ERDOĞAN SİZ KİMSİNİZ? MERKEZ BANKASININ KEFEN PARASINI HER ŞEYİ YEDİNİZ BİTİRDİNİZ. BUNU KULLANIP SEÇİMİ DÖNDÜRECEKLER BEKLE BAKALIM DÖNDÜRÜRSÜNÜZ."

Uşak milletvekili Özkan Yalım ise emeklilere verilen bayram ikramiyelerine zam yapılmasını istedi.

YALIM: "CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SESLENİYORUM: SİZİN MAAŞINIZA YÜZDE 26 ZAM YAPILDI. ÖNÜMÜZDE KISA SÜRE SONRA RAMAZAN BAYRAMI VAR. EMEKLİLERİMİZİN 1000 TL OLAN RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİNİ YÜZDE 26 ARTIŞLA 1260 TL YAPALIM."

Yalım, konuyu soru önergesi ile Meclis gündemine de taşıdı...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz