Sendikalardan 1 Mayıs'a çağrı

Sendikalardan 1 Mayıs'a çağrı

Sendikalar ve meslek örgütleri; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde meydanlarda olacak, taleplerini yüksek sesle dile getirecek. DİSK, KESK, Birleşik Kamu İş ve TMMOB'un da içinde olduğu çalışma örgütleri, emekçileri alanlara çağırdı. meydanlarda öne çıkacak 2 önemli konusu ise kıdem tazminatı ve işsizlik fonu olacak.

" MEMLEKETİMİZE VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN HAYDİ 1 MAYIS'A. "

DİSK, Birleşik Kamu İş, KESK, TMMMOB'un Ankara Temsilcilikleri ve Ankara Tabip Odası ile Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

" İŞÇİSİ İŞSİZİ, EMEKLİSİ, EMEKÇİSİ, AYDINI SANTAÇISI, ÖĞRENCİSİ ESNAFI, KADINI GENCİ, YAŞLISIYLA....
" KİMSENİN CİNSİYETİN, KİMLİĞİ, İNANCI SEBEBİYLE İKİNCİ SINIF YURTTAŞ OLMADIĞI, BARIŞ, KARDEŞLİK VE EŞİT YURTTAŞLIK İÇİN 1 MAYIS MEYDANLARINDA BULUŞUYORUZ."

Sendikalar adına DİSK Ankara Bölge temsilcisi Tayfun Görgün konuştu. İşsizlik fonu ve kıdem tazminatı gibi konulara dikkati çekeceklerini söyledi.

"TEK KİŞİNİN KONUŞUP MİLYONLARIN ALKIŞLAMAK ZORUNDA OLDUĞU BU DÜZENE KARŞI, "
"İŞSİZLİK FONUNUN PATRONLARA VE BANKALARA PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE, KIDEM TAZMİNATIMIZA GÖZ KONULMASINA, EMEKLİLİK HAKKIMIZIN GASP EDİLMESİNE KARŞI, HAKLARIMIZ İÇİN 1 MAYIS MEYDANLARINDA BULUŞUYORUZ."

Sendikalar bu taleplerini dile getirmek için 1 Mayıs'ta eski adı Tandoğan olan Anadolu Meydanı'nda bir araya gelecek.

"HALKIMIZI 1 MAYIS 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 13:00 TANDOĞAN MEYDANINA DAVET EDİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz