Ersun Yanal'dan takımına uyarı

Ersun Yanal'dan takımına uyarı

Galatasaray derbisinde yenilmezlik serisini 20 seneye çıkaran Fenerbahçe, ligdeki kritik durumunu koruyor. Teknik Direktör Ersun Yanal öğrencilerine bir an önce puan tablosundaki yerlerinden kurtulmak zorunda olduklarını söyledi

Fenerbahçe'nin Galatasaray karşısında Kadıköy’deki yenilmezlik serisi, yaklaşık 60 dakika 10 kişi oynanmasına rağmen 1-1’lik beraberlikle birlikte 20 seneye çıktı.

Ancak Fenerbahçe, ligde bir türlü alt sıralardan kurtulamadı.

Son 5 maçında 8 puan alabilen Sarı-Lacivertliler’de teknik direktör Ersun Yanal, öğrencilerine uyarıda bulundu.

Derbideki mücadelesi nedeniyle takımını kutlayan Yanal, “Pes etmediniz ve tüm zorluklara rağmen yine yenilmediniz. Ancak bu beraberlik bize yetmiyor. Kalan 6 hafta en az derbi kadar önemli. Puan tablosundaki konumumuz hâlâ çok kötü” ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam, “Tehlike bölgesiyle aramızdaki fark 6 puan. Ateş hakkından bir türlü uzaklaşamadık. Çünkü çok ihtiyacımız olan uzun süreli bir galibiyet serisi yakalayamadık. Önümüzde zorlu bir deplasman var. Artık Galatasaray maçının havasından çıkıp, Alanya’ya odaklanmamız gerekiyor. Yaşayacağımız puan kaybı bize pahalıya patlayabilir. Alanya’dan mutlaka galibiyetle dönmeliyiz” dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz