Ak Parti'li Yavuz'un iddialarına CHP'den yanıt

Ak Parti'li Yavuz'un iddialarına CHP'den yanıt

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'a yanıt, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten geldi... "AK Parti’nin sunduğu dilekçeyi incelediğimizde YSK’nın açıkça itham edildiğini görüyoruz." diyen Erkek; bu yöndeki açıklamaların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mazbatasını tartışmalı hale getirdiğini söyledi...

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi başvurusuyla ilgili yaptığı açıklamaya CHP'den yanıt geldi.

"SOMUT DELİL YOK...."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında iddialara tek tek yanıt verdi.

"ÇOK VAHİM BİR AÇIKLAMA VAR. SEÇMEN OLAMAYACAKLAR BAŞLIĞI 2 MADDE VAR KISITLILAR VE KAMU HİZMETİ YASAKLILAR.. KHK DAN YASAKLILAR OY KULLANMASIN. O MADDEDE AÇIKLANANLAR MAHKEME KARARIYLA KISITLILARI KAPSAR. YSK BİLİR BUNU HERKES BİLİR..SİZ KHK İLE İHRAÇ EDİLENLERİ NASIL SEÇME HAKKINI ELİNDEN ALIRSINIZ ONLAR MAHKEMEYLE KISITLI DEĞİL. ÜSTELİK DİLEKÇENZDE BU YOK"

Erkek, "bu açıklamalar devam ederse Cumhurbaşkanının mazbatası iptal edilebilir" dedi.

"HUKUKU KATLETTİLER. ÇOK VAHİM BİR TESPİT DAHA 5 BİN 388 OY SAYIM DÖKÜM CETVELİNDE MÜHÜR YOK. YA SİZ REFERANDUMDA YSKYA DİLEKÇE VERDİNİZ MİLYONLARCA MÜHÜRSÜZ OY PUSULULASINI GEÇERLİ SAYIN DİYE..AK PARTİ AÇIKLAMASINA BÖYLE DEVAM EDERSE CUMHURBAŞKANIN DA MAZBATASI İPTAL EDİLEBEİLİR. ŞİMDİ 5 BİN ÇETELE MÜHÜR YOK DİYOR."

Erkek, Ak Parti'nin cezaevi seçmen listelerini nasıl aldığını da sordu.

"CEZAEVİ SEÇMEN LİSTELERİNDEN BAHSEDİYOR.. BU LİSTELER PARTİLERE VERİLMEZ YSK VERMEZ. AK PARTİ BU LİSTELERİ NERDEN ALDI NASIL DİLEKÇESİNE ALDI. ADALET BAKANLIĞI DA BU İŞİN İÇİNDE...ŞU KADAR CEZAEVİNDEKİ SEÇMEN DIŞARIDA DA SEÇMEN GÖSTERİLMİŞ DİYOR. YSK BAŞKANI SAHTE SEÇMEN YOK DEMİŞTİ."

2014 Ankara yerel seçimini hatırlatan Erkek, partisinin yaptıği itirazların o dönem reddedildiğini vurguladı.

"2014 ANKARA YEREL SEÇİMİ İÇİN BAŞVURU YAPTI CHP ÇOK SAYIDA MÜHÜRSÜZ SANDIK TUTANAĞI VAR DİYE İTİRAZ ETTİ. GEÇERSİZ OYLARIN NİÇİN GEÇERSİZ KABUL EDİLDİĞİ TUTANAK ALTINA ALINMAMIŞ DEDİK. SEÇMEN SAYISINDAN FAZLA OY KULLANIMI VAR DEDİK. BUNLARIN HEPSİNİ YSK REDDETTİ. USULSÜZLÜK VARSA DAHİ YAPANLAR CEZALANDIRILIR BUNA DAYANARAK İPTAL OLMAZ DİYOR. KANUNSUZLUK VARSA O ZAMAN GEL BAKİYM DİYOR.
AKP NİN DİLEKÇESİNDE SOMUT BİLGİ BELGE YOK."

Erkek, Büyükçekme iddialarına da "kumpas" diye yanıt verdi.

"BÜYÜKÇEKMECEDE HASAN AKGÜN 6. SEÇİMİNİ KAZANDI. ÇÜNKÜ ÇOK BAŞARILI SEVİLİYOR. 6. DÖNEMİ.. ORAYLA İLGİLİ VERİLERİ PAYLAŞALIM. DENİYORKİ BELEDİYE İŞÇSİ BAZI ŞEYLER YAPTI. KİM TALEP ETTİ BUNU VALİLİK PERSONEL EKSİĞİMİZ VAR DEDİ BU HERYERDE OLUR. BELEDİYEDEN DESTEK İSTENİR. DONDURULDU İTİRAZLAR ÜZERİNE BU KİŞİ TUTUKLANDI. LİSTELER 31 OCAKTA KESİNLEŞTİ
BURAYLA İLGİLİ ORGANİZE USULSUZLUK VARSA KAMU GÖREVLİLERİ ELİYLE YAPILDI. HANGİ KAMU GÖREVLİLERİ BU İŞİN İÇİNDE AÇIKLAYIN OZAMAN. NÜFUS MÜDÜRÜ AK PARTİYE YAKIN.
BÜYÜKÇEKMECEDE 2018DE SEÇMEN SAYISI.... 2 BİN KÜSÜR FARKETMİŞ. YILLARA GÖRE SEÇMEN ARTIŞI GÖSTEREN 10. İLÇE YÜZDE 16 ÇOK MAKUL..1. SIRADA SANCAKTEPE YÜZDE 35"

"BÜYÜKÇEKMECE KUMPASINA SON VERİN.. BÜYÜKÇEKMECEDE SOYADI UYSAL OLAN VE ORADA OTURMAYAN ÇOK KİŞİ ÇIKTI. BOŞ ARSALARDA AK PARTİLİ KİŞİLER ÇIKTI. KENDİ YAPTIKLARI USULSÜZLÜKLERİ SIRALAMAYA ÇALIŞIYORLAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz