TBMM'den Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ortak kınama

TBMM'den Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ortak kınama

Yeni Zelanda'daki terör saldırısına karşı Devletin zirvesi; iktidar ve muhalefet tek yürek, tek ses oldu... Cumhurbaşkanı Recep Taayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cami katliamlarına sert tepki gösterdi... Meclis'te grubu bulunan 5 parti, Yeni Zelanda'da gerçekleşen terör saldırsını yayımladığı ortak bildiriyle kınadı.

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısına Devletin zirvesi'nden; iktidar ve muhalefetten ardı ardına yapılan açıklamalarda sert tepki geldi...

ERDOĞAN -İSLAM DÜŞMANI KATİLLER ELLERİNE SİLAHLARINI ALIP CUMA NAMAZI İÇİN TOPLANAN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE SALDIRIYORLAR. CANLI OLARAK YAYINLANDI. 49 KARDEŞİMİZ ŞEHİT OLDU. 3 TANE DE TÜRK YARALI. BU ALÇAK, KATİL BİLDİRİ YAYINLAMIŞ. BİLDİRİDE TÜM MÜSLÜMANLARLA BİRLİKTE ÜLKEMİZİ MİLLETİMİZİ ŞAHSIMI DA HEDEF ALIYOR. NEYMİŞ, BOĞAZIN BATISINA GEÇMEYECEKMİŞİZ YANİ AVRUPA YAKASINA. YOKSA NE OLURMUŞ İSTANBULA GELİR HEPİMİZİ ÖLDÜRÜR TOPRAKLARIMIZDAN SÜRER, AYASOFYAYI MİNARELERDEN KURTARIRLARMIŞ, BU İFADELER KAFALARINDA VE KALPLERDE YAŞATILAN HEVESLERİN İFADESİDİR. BUNUN İÇİN EZANLARIMIZA ONLARIN OKUNDUĞU CAMİLERİMİZE MİNARELERİMİZE BAYRAĞIMIZA BÖYLESİNE SIKI SIKIYA SARILIYORUZ.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Dame Patsy Reddy’i telefonla arayarak taziyelerini de bildirdi.

MUSTAFA ŞENTOP- ACI HABER KARŞISINDA DİNİ, MİLLETİ, İNANIŞI NE OLURSA OLSUN İNSANİ DEĞERLERE SAHİP OLAN HERKESİN TAVRI DERİN BİR NEFRET VE TERÖRE KARŞI ÖFKE OLACAKTIR. İSLAM'A KARŞI SALDIRILARA YOL AÇAN ZEHİRLİ İKLİM VE BAZI BATILI YÖNETİMLERİN İSLAM KARŞITI SORUMSUZLUKLARI ORTADAN KALKMADAN BU TERÖR OLAYLARI SONA ERMEYECEKTİR."

KILIÇDAROĞLU-ACI BİR OLAY. BİZİ DERİNDEN YARALAYAN BİR OLAY. BUNU YAPANLARI LANETLİYORUZ. SADECE MÜSLÜMANLARIN LANETLEMESİ GEREKMİYOR. İNSAN SEVGİSİ OLAN, İNANCI OLAN HERKESİN BÖYLE BİR OLAYI LANETLEMESİ LAZIM. SONUÇTA İNSANLARIN İNANÇLARINA, KİMLİKLERİNE, YAŞAM TARZLARINA HEPİMİZİN SAYGI DUYMASI GEREKİR. BATILI DOSTLARIMIZA SESLENMEK İSTERİZ. MÜSLÜMANLIK ÜZERİNDEN, İNANÇ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMANIN NE KADAR TEHLİKELİ SONUÇLAR DOĞURACAĞINI YENİ ZELANDA ÖRNEĞİ GÖSTERİYOR. İNSANOĞLU, İNANÇ ÜZERİNDEN SİYASETİN AĞIR BEDELLERİNİ ÖDEMİŞTİR. AMA BUNDAN DERS ALMAYAN, DÜNYA TARİHİNİ İYİ OKUMAYAN SİYASETÇİLER HALA VAR. İNSANLAR İBADETLERİNİ YAPIYORLAR, KİMSEYE KİN BESLEDİKLERİ YOK. YÜREKLERİNDE SEVGİ VAR, HOŞGÖRÜ VAR. NEDEN BU İNSANLAR ÖLDÜRÜLDÜ HANGİ GEREKÇEYLE ÖLDÜRÜLDÜ BİR TOPLUMUN GENLERİNE KİN TOHUMLARI EKERSENİZ SONUÇ FELAKET OLUR.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeni Zelanda'daki iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.... Bahçeli, "Katiller ile yardım ve yataklık yapan mihrakların, dökülen kanların bedelini ödemeleri adalet ve insanlık adına derhal sağlanmalıdır. Yeni Zelanda hükümeti bu kapsamda birinci derecede sorumludur.Tablo korkunçtur ve tablo insanlık vicdanını harap etmiştir, " dedi...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da basın toplantısı düzenledi, tepkisini 'Camilere vahşice saldırıyı şiddetle lanetliyorum'' sözleriyle dile getirdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz