Özhaseki, Mansur Yavaş hakkındaki iddialar ile ilgili konuştu

Özhaseki, Mansur Yavaş hakkındaki iddialar ile ilgili konuştu

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Millet İttifakı Adayı Mansur Yavaş ile ilgili 'sahte senet' iddialarına ilişkin basın toplantısı düzenledi... "Ortada çok kirli bir ilişki var" diyen ve adı geçen işadamını tanımadığını belirten Özhaseki, mal beyanını Mansur Yavaş'a gönderdiğini açıkladı.

Özhaseki: "(Mansur Yavaş) Bu arkadaşların siyaset tarzı bu, kirli bir şekilde siyaseti sürdürmeyi düşünüyorlar"

"KESİN OLAN BİR ŞEY VAR, ORTADA SUÇLANAN ŞAHSIN İMZASI DEĞİL DİYEREK BİR SAHTE SENET VAR, KENDİSİNİN YEMİŞ OLDUĞU 500 BİN LİRAYA YAKIN İMZA, İNKAR TAZMİNATI VE CEZA VAR."

Siyasette sahte senet tartışması sürüyor.
Mansur Yavaş ile ilgili iddialara Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de dahil oldu. "Mağdur edebiyatı yapılıyor" dedi.

"10 YILDIR BERABER OLAN SİZSİNİZ, YİYEN İÇEN SİZSİNİZ, ORTAKLIK YAPAN SİZSİNİZ, ALIŞVERİŞ YAPAN SİZSİNİZ. DEMEK Kİ ARANIZDA MENFAAT İLİŞKİSİNDEN BİR ÇATIŞMA ÇIKTI, BUNU ÇIKIP MİLETE DÜRÜSTLÜKLE İZAH EDECEK SİZSİNİZ. BİZİ NİYE KARIŞTIRIYORSUNUZ?
DEMEK Kİ BU ARKADAŞLARIN SİYASET TARZI BU. KİRLİ BİR ŞEKİLDE SİYASETİ SÜRDÜRMEYİ DÜŞÜNÜYORLAR VE BİR MAĞDURİYET EDEBİYATIYLA BU İŞİ SON 15 GÜNDE GÖTÜRMEYİ KENDİLERİNE HEDEF BİLMİŞLER."

Özhaseki: "25 yıllık kamu yöneticisiyim herhalde 25 tane mal beyanım var"

Özhaseki, iddialarda adı geçen işadamını tanımadığını söyledi, "kirli bir ilişki var" ifadesini kullandı.

"ÖMRÜMDE BEN BU ŞAHSI GÖRMEDİM, TANIMIYORUM, İLİŞKİSİNİ BİLMİYORUM. BİRKAÇ GÜN ÖNCESİNDE ADINI DUYDUM. GEREÇEKTEN ORTADAKİ BU KİRLİ İLİŞKİLERE BAKTIĞIM ZAMAN KİMİN SUÇLU OLDUĞUNA KARAR VERECEK DURUMDA OLAN DA BEN DEĞİLİM AMA ORTADA ÇOK KİRLİ BİR İLİŞKİ VAR. BİRİSİ SUÇLU O SUÇLUNUN ALLAH BELASIN VERSİN."

Özhaseki Mansur Yavaş'a iddialar ile ilgili sorular yöneltti, cevap beklediğini söyledi.

Özhaseki: "(Mansur Yavaş'a) Bu kadar büyük bir meblağlı senedi hangi hizmet karşılığında aldınız"

"ANKARALI HEMŞEHRİLERİMİN VE TÜRKİYE KAMUOYUNUN HUZURUNDA SIRAYLA BİRKAÇ SORU SORMAK İSTİYORUM"

"BU SENEDİ KİM DÜZENLEDİ?
BENİM BÜROMDA SENEDİ ÖNÜMDE İMZALADI DEDİĞİNİZ MAHKEME KAYITLARINA DA YANSIDI. O ZAMAN NASIL OLUYOR DA O İMZANIN ÖNÜMDE İMZALADI DEDİĞİNİZ ŞAHSA AİT OLMADIĞI ÜÇ KEZ JANDARMA VE ADLİ TIP RAPORLARINDA GEÇİYOR
BU KADAR BÜYÜK BİR MEBLAĞLI SENEDİ HANGİ HİZMET KARŞILIĞINDA ALDINIZ.
EĞER DANIŞMANLIK ÜCRETİ OLARAK BUNU ALMIŞSANIZ SÖZLEŞMENİZ VAR MI?"

Mehmet Özhaseki, Millet İttifakı adayı Yavaş'ın, mal beyanını açıklasın talebine de yanıt verdi.

"ŞİMDİ BURADA HAZIRLADIM SİZLERE DE DAĞITIYORUM MAL BEYANININ NE OLDUĞUNU. KENDİLERİNE DE İADELİ TAAHHÜTLÜ GÖNDERDİM Kİ İNKAR ETMESİNLER DİYE. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz