Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında konuştu; gündeminde sebze-meyve fiyatları vardı... İktidarın tarımı bitme noktasına getirdiğini savunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mermi fiyatları ile ilgili sözleri üzerinden yüklendi.

KILIÇDAROĞLU: " SEN MERMİNİN FİYATINI BİLİYOR MUSUN DİYOR SENİN EKMEKTEN, PATATESTEN SÖZ ETMEYE HAKKIN YOK, SEN MERMİDEN BAHSET DİYOR. HAYATIMDA BU KADAR ÇARPIK UÇUK BU KADAR TEMELSİZ BİR SUÇLAMAYLA KARŞILAŞMADIM."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mermi fiyatlarıyla ilgili sözlerine böyle yanıt verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, iktidarın tarımı iflas noktasına getirdiğini savundu.

KILIÇDAROĞLU: "SEN HER ŞEYİ İTHAL EDİYORSUN BUNUN SUÇLUSU ATTIĞIN MERMİLER Mİ? 2 TRAKYA BÜYÜKLÜĞÜNDE ALAN EKİLMİYOR TERÖRLE MÜCADELE YÜZÜNDEN Mİ EKİLMİYOR SENİN BECERİKSİZLİĞİN YÜZÜNDEN Mİ? PAZARCI ESNAFINA TERÖRİST DEMEYE BAŞLADI PEKİ BU ZAM TERÖRİSTLERİNE NE DİYECEĞİZ? ELEKTRİĞE, DOĞALGAZA, KÖPRÜYE ZAM YAPAN TERÖRİSTLERE NE DİYECEĞİZ? O TERÖRİSTLERİN EN BÜYÜĞÜ SENSİN EN BÜYÜK ZAMMI SEN YAPIYORSUN..."

Ardından iki ayrı fotoğraf gösterdi...

KILIÇDAROĞLU : "BU İŞSİZLİK KUYRUĞU SABAHA KARŞI 4 TE ÇEKİLMİŞ ZONGULDAK'TA KARAELMASIN DİYARINDA... BAŞKA BİR KUYRUK SOĞAN KUYRUĞU; HİÇ AKLINIZA GELİR MİYDİ SOĞAN İÇİN KUYRUĞA GİRECEĞİMİZ. PETROL DIŞARIDAN GELİR ANLARIM, DOĞALGAZ DIŞARIDAN GELİR ANLARIM, SOĞAN DA DIŞARIDAN GELİR Mİ? AKIL VAR, MANTIK VAR. SARAYDA OTURAN ZAT VE SOSYETE DAMAT EKMEK BULAMAZLARSA EFULİ İÇSİNLER DİYECEK GELDİGİMZİ NOKTA BUDUR."

Ve Kartal'da çöken bina... CHP Lideri, bir iddiayı gündeme getirdi.

KILIÇDAROĞLU: "O BİNAYI KAÇAK YAPTIRAN ÜZERİNE KAÇAK KAT ÇIKARAN KİŞİ ŞU AN ERZURUMDA BELEDİYE BAŞKANI BU GERÇEĞİ HERKES BİLSİN. BİNAYI KURALINA GÖRE YAPACAKSIN TABUTLUK GİBİ YAPMAYACAKSINIZ. DEPREMİN ÜZERİNDEN 21 YIL GEÇTİ NE YAPILDI NE ÖNLEM ALINDI? BİZ ASLA VE ASLA DİLSİZ ŞEYTAN OLMAYACAĞIZ !!!"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin grup toplantısına tutuklu askeri öğrencilerin ve uzman çavuşların aileleri de katıldı; tepkileri büyüktü. Kılıçdaroğlu da o tepkileri kürsüden dile getirdi.

KILIÇDAROĞLU: "FETTAH TAMİNCE... BU ADAM NASIL OLUYOR DA DIŞARIDA ASKERİ ÖĞRENCİLER İÇERİDE? ONUN AVUKATLARI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN AVUKATIDIR O YÜZDEN DIŞARIDA. GARİBANI İÇERİ ATARSIN AVUKAT TUTACAK PARASI YOKTUR FETTAH TAMİNCE GİBİ PARA BABALARINA PROTOKOLDE YER VERİLİR. FETONÜN BİR NUMARALI SİYASİ AYAĞI SARAYDA OTURANDIN. FETTAH TAMİNCEYİ KİM KORUYOR BEN Mİ O MU? "

Taşeron işçilerin durumu da CHP Lideri'nin gündemindeydi; Cumhurbaşkanı'nın maaşına yapılan zammı hatırlattı.

KILIÇDAROĞLU: "HALA ON BİNLERCE TAŞERON İŞÇİSİ KAMUDA ÇALIŞIYOR. SON İŞÇİYE DE KADRO VERİLİNCEYE KADAR YANINDA OLACAĞIZ. KADRO VERDİLER AMA NE YAPTILAR KENDİNE YÜZDE 26 ÇİFT DİKİŞ ZAM YAPTI SİZE YÜZDE 4 ZAM VERECEĞİZ ENFLASYON YÜZDE 25. NE DİYOR KÖLELİĞE DEVAM EDECEKSİNİZ DİYOR. BUNLARDA VİCDAN YOK BUNLARIN YATACAK YERİ YOK."

Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bizden önce Sivas'ta üniversite yoktu" sözlerine de yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU: "ERDOĞAN YOKKEN BU ÜLKEDE ÜNİVERSİTE YOKTU. HATTA UÇAK YOKTU, OTOBÜS YOKTU, YOL KÖPRÜ VS YOKTU. ERDOĞAN'DAN ÖNCE BU KADAR BÜYÜK BİR YALANCI YOKTU."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz