İsmail Rüştü Cirit yeniden Yargıtay başkanı seçildi

İsmail Rüştü Cirit yeniden Yargıtay başkanı seçildi

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yapılan seçimde, yeniden başkanlığa seçildi... Cirit, yaş haddinden emekli olacağı Mart 2020'ye kadar görevde kalacak.

İsmail Rüştü Cirit, yeniden Yargıtay Başkanı seçildi.

Yargıtay Başkanı Cirit'in 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca seçim yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Cirit, 363 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

" ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDAKİ GÖREVİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞARAK SÜRDÜRÜECEĞİMİZE VE DEVAM ETTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM."

Yaş haddinden emekli olması için yaklaşık bir yıllık süresi kalan Cirit, emekliye ayrılacağı 23 Mart 2020'ye kadar görevde kalacak.

Cirit, seçimin ardından kısa bir açıklama yaptı, yargıya güvenin arttırılacağını söyledi.

"2007 VE 2013 YILLARI ARASINDAKİ YARGIYA OLAN GÜVEN ENDEKSİNİN ÖZELLİKLE FETÖ ÜYELERİNİN YARGIDA SAĞLAMIŞ OLDUKLARI ÜSTÜNLÜKTEN SONRA YERLERE DÜŞMÜŞ OLMASINDAN SONRA EN SON YAPILAN ANKETTE DE YARGIYA GÜVENİN YÜKSEKLERE ÇIKTIĞINI GÖRDÜK. DAHA DA YÜKSEKLERE ÇIKACAĞIZ, HALKIMIZIN GÜVENİNE LAYIK OLACAĞIZ."

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Cirit, 2004 yılında Yargıtay üyeliğine, Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca 2011'de Yargıtay 13. Ceza Dairesi Başkanlığı'na, bu görevini sürdürürken 10 Şubat 2015'te Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca Yargıtay Birinci Başkanlığı'na seçilmişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz