Pakdemirli: "Türkiye tarımsal hasılada avrupa'da 1. sırada"

Pakdemirli: "Türkiye tarımsal hasılada avrupa'da 1. sırada"

Dövizdeki hareketlilik nedeniyle tarımda girdi maliyetlerinin arttığına dikkati çeken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçiyi rahatlatmak için, çalışmalar yapıldığını duyurdu...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir programı kapsamında Kınık Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çiftçilerle bir araya geldi, daha sonra Öğretmen Evi'nde düzenlenen Dostluk Buluşması'na katıldı.

"TÜRKİYE TARIMSAL HASILADA AVRUPA'DA 1. SIRADA, DÜNYADA İSE 7. SIRADA. BU BAŞARI DEVLETİN DEĞİL SİZLERİN BAŞARISI. SİZLER AKILLI OLDUĞUNUZ, ARAZİLERİNİZİ DOĞRU DEĞERLENDİRDİĞİNİZ İÇİN TARIMDA TÜRKİYE BİRİNCİDİR"

Bakan Pakdemirli, dövizdeki hareketliliğin tarıma etkisine değindi.

"TARIM KREDİ ÜZERİNDEN SEKTÖRDE DİYORUZ Kİ ARTIŞ OLDU DÖVİZDE AMA BU KADAR DA GERİYE GELDİK. DÖVİZ YÜZDE 50 GERİ GELDİ FİYATLAR GELMEDİ. BİRAZ DAHA DESTEK FİNANSMANA ULAŞIP BİRAZ DAHA DÜŞTÜĞÜ SÜRECE SİZLERİ RAHATLATACAĞIZ."

Pakdemirli, köylerde yapılacak projeleri de anlattı.

"IŞIKLAR KÖYÜNDE BAL ORMANI KOYACAĞIZ IŞIKLAR KÖYÜNE BAL ORMANI KURUYORUZ. BADEMALANI VE İBRAHİM AĞALAR MAHALLELERİNDEKİ MENENGİÇ AĞAÇLARINI ANTEP FISTIĞIYLA AŞILAYIP VE KÖYLÜLERE EŞİT SAYIDA ÜCRETSİZ DAĞITACAĞIZ 49 YIL GELİRİ VATANDAŞTA OLACAK . ORKÖY'DEN ARICILIK VE SÜT SIĞIRCILIĞI KREDİSİ VERECEĞİZ. KENEVİR EKİMİ KINIK'A HAYIRLI OLSUN"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz