Kılıçdaroğlu - İmamoğlu görüşmesi

Kılıçdaroğlu - İmamoğlu görüşmesi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyareti hakkında bilgi veren İmamoğlu, CHP liderine kampanya stratejilerini anlattı. İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın "seçim siyasi bir faliyet değildir" sözlerini de değerlendirdi.

İMAMOĞLU: "GÜZEL BİR İSTANBUL BEKLİYOR BİZİ, 1 NİSAN İTİBARİYLE."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü; ardından Genel Merkez'de bu mesajı verdi.

İMAMOĞLU: "İSTANBUL'LA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZI STRATEJİLERİMİZİ, ÖZELLİKLE NELER SÖYLEYECEĞİMİZE DAİR GÖRÜŞLERİNİ ALDIK. "

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Kampanya stratejilerinden, kullanılacak üsluba kadar pek çok başlık masadaydı. En çok merak edilen ise ilçe adaylarının kim olacağıydı.

İMAMOĞLU:"BU SÜREÇ İLE İLGİLİ OLARAK BUGÜN HERHANGİ BİR BİLGİ PAYLAŞIMIMIZ OLMADI AMA HIZLI OLMASI KONUSUNDA, BİRAN ÖNCE NETLEŞMESİ KONUSUNDA FİKİR BİRLİĞİMİZ OLDU. OCAK AYININ SON HAFTASINA KALMAMASI DİLEĞİMDİR."

Ve rakibi Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı'ndan istifa etmemesi... Ekrem İmamoğlu'na Yıldırım'ın "seçim siyasi bir faliyet değildir" sözleri soruldu.

İMAMOĞLU: "SAYIN MECLİS BAŞKANI İLE KAVRAMLAR ÜZERİNDEN HEM FİKİR OLMA ŞANSIMIZ YOK GİBİ GÖRÜNÜYOR. BEN BU KONUYA ÇOK FAZLA DAHİL OLMAYI DOĞRU BULMUYORUM İSTANBUL'LA İLGİLİ ÇOK İŞİM VAR. AMA YEREL SEÇİM SÜRECİ HER ANLAMIYLA BİR SİYASİ EYLEMDİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz