Erdoğan: "dikey değil, yatay mimari"

Erdoğan: "dikey değil, yatay mimari"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ağaç kesen değil, diken bir iktidar olduklarını söyledi. "Dikey değil yatay mimari" çağrısını tekrarlayan Erdoğan, "binalar yükseldi ama gönüllerimiz çölleşti" diye konuştu. Millet bahçelerine millet kıraathaneleri yapılması gerektiğini belirten Erdoğan, ana muhalefeti eleştirdi.

" BİZ KENDİ ARKADAŞLARIMIZI SÖYLÜYORUZ DİKEY MİMARİ YOK YATAY MİMARİ..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda konuştu.

"BİNALAR YÜKSELDİ YOLLAR BÜYÜDÜ ALTYAPILAR GELİŞTİ FAKAT GÖNÜLLERİMİZ ÇORAKLAŞTI ÇÖLLEŞTİ KARARDI. + GÖNÜL ÇORAKLAŞMASININ ÖNÜNE GEÇMEKTE HENÜZ TAM BAŞARILI OLAMADIK. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE GÜCÜMÜZÜ VE İMKANLARIMIZI GÖNÜLLERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRMEK İÇİN DAHA ÇOK KULLANACAĞIZ. "

Erdoğan, 16 yıllık iktidarları döneminde 4 milyar fidan diktiklerini söyledi.

" BİZ AĞAÇ KESEN DEĞİL DİKEN BİR İKTİDARIZ. ÇIKMIŞ OKUL YAPMAKTAN BAHSEDİYOR O SENİN İŞİN DEĞİL YA. BAY KEMAL SİZİN BU NOKTADA YÜREĞİNİZ YOK. ŞU KADAR DERSLİK YAPTIK DİYORUZ KULAĞI VAR DUYMUYOR."

Cumhurbaşkanı, konuşmasında anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

"BİR DEFA YALAN BUNUN ZATEN EN BÜYÜK SERMAYESİ. BUNU DA TÜRKİYE'DE YALANI EN GÜZEL SÖYLER DİYE SORDUKLARINDA HİÇ DÜŞÜNMEDEN CEVAP VERİN BAY KEMAL. "

erdoğan; millet bahçelerine, millet kıraathaneleri yapılması gerektiğini de söyledi.

"MİLLET BAHÇELERİNİ YAPARKEN BİR KENARINA DA MİLLET KIRAATHANELERİMİZİ KOYALIM. ORALARDA ÇAYINI SİMİTİNİ KEK HEPSİ OLSUN. MİLLET KIRAATHANESİ DEDİM ONLAR KUMARHANE ANLADILAR. DERVİŞ DİYEMEYECEĞİM BUNLARA ZİKİR FİKİR MESELESİ."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sıfır Atık Projesi kapsamında bir vakıf kurulacağını da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz