"Michael" abd'ye yıkım getirdi

"Michael" abd'ye yıkım getirdi

Michael Kasırgası Florida'yı vurduktan sonra hızını azalttı; buna karşın can kaybı artıyor... Yaşamını yitirenlerin 5'e yükseldiği felaket, 3 eyalette 1 milyona yakın kişiyi elektriksiz bıraktı. Endonezya'da ise 2 hafta önce meydana gelen 7.5 şiddetindeki depremde ölü sayısı artıyor. Deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlerin sayısı 2 BİN 73’e çıktı.


Amerika Birleşik Devletleri'nde Florence'in ardından Michael Kasırgası'nın esiri olan Güney kıyılarında can kaybı artıyor.

Georgia Eyaleti'nde üzerine ağaç devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 1 çocuğun ardından Florida Eyaleti'nden de, 4 kişinin öldüğü haberi geldi.

Alabama, Georgia ve Florida eyaletlerinde yaklaşık 1 milyon kişi elektriksiz kalırken, halk, ani su baskınlarına karşı uyarıldı.

Hızı saatte 80 kilometreye düşen tropik kasırga, 1992 yılındaki Andrew kasırgasından sonra ülkeyi karadan vuran en şiddetli kasırga olarak adlandırılıyor.

Endonezya'da ise üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen 7.5 şiddetindeki deprem can almaya devam ediyor.

28 Eylül'de meydana gelen deprem ve tsunamide ölü sayısı 2 BİN 73’e yükseldi. En çok can kaybı BİN 663 kişi ile Palu kentinde yaşandı.

Arama kurtarma çalışmalarına son verilirken, felaket, 87 BİN 725 kişinin de yerlerinden olmasına yol açtı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz