Fethiye - Marmaris etabı şampiyonu Sam Bennett

Fethiye - Marmaris etabı şampiyonu Sam Bennett

54'üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Fethiye - Marmaris etabı ile devam etti. Yarışmayı, Alanya etabının da birincisi olan Sam Bennett kazandı


54'üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 3'ncü gününde devam etti

137.2 kilometrelik Fethiye - Marmaris etabını Bora Hansgrohe Takımı'ndan Sam Bennett kazandı.

Bennett, 3 saat 16 dakika 27 saniye ile TUR 2018'in üçüncü etabında gülen isim oldu.

Türk Milli Takımı'ndan Ahmet Örken ise başarıya imza atarak etabı tekerlek farkı ile beşinci bitirdi. Saat 13.15'te verilen startla birlikte 137 sporcu etabı kazanmak için pedal çevirdi.

33.3'üncü kilometre geçilirken etabın tırmanış primini alan sporcular belli oldu.

Tırmanış priminin kazananı Manzana Postobon Takımı'ndan Reyes Ortega Aldemar oldu. İkinciliği kırmızı mayo sahibi Euskadi Basque-Murias Takımı'ndan Txoperena Matxikote Benat, üçüncülüğü Sport Vlaanderan Takımı'ndan Van Rooy Kenneth, dördüncülüğü de Türk Milli Takımı'ndan Feritcan Şamlı elde etti. Böylece kırmızı mayoyu yarınki Marmaris - Selçuk etabında Benat'ın giymesi kesinleşti.

TUR'un başından bu yana Türkiye Güzellikleri Mayosu'nu kazanma adına büyük bir uğraş veren Onur Balkan da Beyaz Mayo'yu Marmaris - Selçuk etabında da taşımaya hak kazandı.

Etabın 101.8'üncü kilometresinde gerçekleşen Türkiye Güzellikleri Prim kapısından Türk Milli Takımı'ndan Muhammed Atalay birinci geçerken, Feritcan Şamlı ikinciliği, Sport Vlaanderan Takımı'ndan Van Rooy Kenneth de üçüncülüğü aldı. Böylece puan üstünlüğü ile yerini koruyan Onur Balkan YARIN yapılacak etapta da beyaz mayoyu taşımaya hak kazandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz