Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı'dan hala haber yok...Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, soruşturmaya ilişkin, Suudi Arabistan'ın teklifiyle ortak bir çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını belirtti...Sözkonusu Suudi heyet BUGÜN Türkiye'ye geldi.

2 Ekim'de Suudi Arabistan Konsolosluğu'na girip bir daha çıkmayan gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin yeni iddialar var

Washington Post gazetesi, bazı Türk yetkililerin ABD'li yetkililere, Kaşıkçı'nın öldürüldüğü sonucunu destekleyen ses ve görüntü kayıtlarına sahip olduklarını söylediğini öne sürdü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise olayın aydınlatılması amacıyla Suudi Arabistan'ın teklifiyle ortak çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Sözkonusu Suudi heyet, Türkiye'ye geldi. Ankara'ya ulaşan heyetle Türk yetkililer arasında hafta sonunda görüşmeler yapılması bekleniyor.

Konuya ilişkin Suudi Arabistan'a yakınlığı ile bilinen Bahreyn'in Dışişleri Bakanılığından da açıklama geldi...Bahreyn dışişleri bakanı Twitter hesabından "Hedef, Suudi Arabistan'dır, gerçeği aramak değil. Maskelerinizi atın çünkü ruhumuzla Suudi Arabistan'ın yanındayız" ifadesini kullandı.

BU ARADA BUGÜN Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun rezidansına beyaz önlüklü bir kişi geldi. Konsolosluk aracından inen bu kişinin elinde bir çanta bulunduğu görüldü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz