CHP'den öğretmenlik meslek kanunu teklifi

CHP'den öğretmenlik meslek kanunu teklifi

"Öğretmenlik Meslek Kanunu" teklifini gelecek hafta Salı günü Meclis Başkanlığı'na sunacaklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, " Milli Eğitim Bakanı'ndan ve özellikle öğretmen kökenli milletvekillerinden destek bekliyoruz." dedi...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, ı Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifini gelecek salı Meclis Başkanlığı'na sunacak.

Kaya, konuyla ilgili CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında kanunun çıkarılması için Milli Eğitim Bakanı'ndan ve siyasilerden destek istedi.

"BU KANUNUN ÇIKARTILMASI İÇİN TÜM SİYASİ PARTİLERİMİZDEN VE ÖZELLİKLE DE ÖĞRETMEN KÖKENLİ MİLLETVEKİLLERİNDEN DESTEK BEKLİYORUZ. ÖĞRETMENLERİMİZİ ÇOK SEVDİĞİNİ AÇIKLAYAN MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN DA ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU'NUN ÇIKARTILMASI İÇİN ÖZEL BİR ÇABA İÇİNE GİRMESİNİ BEKLİYORUZ."

eğitimin ruhunun bilim ve bilimsel düşünce olduğunu söyleyen Kaya, LGS'nin kaldırılarak, öğrencilerin yeteneklerine göre yönlendirileceği bir sisteme geçilmesi gerektiğini de söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz