Darbeci askerlerin bir vatandaşı öldürdüğü anlar

Darbeci askerlerin bir vatandaşı öldürdüğü anlar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı karargahını işgal eden darbeci askeerlerin sivil katliamlarının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde darbeci askerlerin, bir vatandaşı acımasızca öldürmesi yer aldı.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, Anadolu Ajanası yeni görüntülere ulaştı. Videoda, darbecilerin zırhlı araç içinde sivil bir vatandaşı şehit ettikleri anlar yer aldı.

Genelkurmay Başkanlığı karargahının güvenlik kameralarına yansıyan katliamın görüntüleri, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince görülen Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlere ilişkin "Çatı" davası dosyasına girdi.

Görüntülerde, darbeciler, tank, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı ve kobra gibi araçlarla Genelkurmay Başkanlığı karargahını içeriden sardıkları görüldü.

Özel Kuvvetler Komutanlığı personelinin, karargahın kontrolünü sağladıktan sonra, söz konusu zırhlı araçlardan bazılarının kuzey ve güney nizamiyelere yöneldikleri kameralara yansıdı.

Ayyıldız olarak bilinen bölgede tankların yolun her iki tarafına konuşlanmasından sonra kamera açısına "kobra" olarak bilinen zırhlı araç girdi.
Saat 01.31'i gösterdiği sırada, dur kalk yaparak biraz ilerledikten sonra tekrar duran zırhlı aracın arka kapısı açıldı. Kameralara net bir şekilde yansıyan bundan sonraki görüntülerde, zırhlı araç içindeki askerler bir sivile yoğun bir şekilde şiddet uyguladı.

Yaklaşık bir dakika sonra hayatını kaybettiği anlaşılan sivil, askerler tarafından tekmelenerek araçtan çıplak vaziyette yola atıldı.

Cansız bedeni dakikalarca yolun ortasında duran vatandaşı gören diğer darbecilerin umursamaz tavırları da dikkati çekti.

Cenaze, saat 02'de tankçı sınıfından bir rütbelinin talimatıyla askerlerce sürüklenerek ağaçlık alana taşındı.

Bundan yaklaşık 3,5 saat sonra, yeniden olay yerine gelen kobra aracındaki askerlerin, şehit ettikleri vatandaşın bedenini telaşlı bir şekilde aramaları da kameralar tarafından kaydedildi.

Görüntülere göre, çevredeki diğer askerlerin yönlendirmesiyle şehit vatandaşın cansız bedenine ulaşan darbeciler, cenazeyi kontrol ettikten sonra olay yerinden uzaklaştı.

Bu arada FETÖ davalarının bazılarından da kararlar çıkmaya devam ediyor.
2012'deki "Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı" sorularının sızdırılmasına ilişkin 86 sanığın yargılandığı davada 62 sanık, 2 yıl 11 ay ile 27 yıl 7 ay 15 gün arasında değişen sürede hapis cezasına çarptırıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz