"Eğitimde kalite"de çeyrek asır

"Eğitimde kalite"de çeyrek asır

"Cumhuriyet eserlerle taçlanır" diyen Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın en büyük eserlerinden biri; binlerce mezunuyla ülkesinin geleceğine katkı sağlayan Başkent Üniversitesi.... 25. YIL kutlamalarının bir sonraki adresi de Türkiye'ye kazandırılan işte bu büyük eser; Bağlıca kampüsüydü... Üniversite rektörleri, eski ve yeni siyasiler, gazeteciler, yüksek yargı üyeleri, hekimler, akademisyenler biraradaydı... Prof. Dr. Mehmet Haberal, alkışlarla çıktı kürsüye... Üniversitenin kuruluşunda emeği olan herkese teşekkür etti, ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın en tepesinde dalgalandırmanın gururunu yaşadığını heyecanla anlattı...

Başkent üniversitesinin 25. Yılı bağlıca kampüsünde de gururla, coşkuyla kutlandı....

Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda düzenlenen törene; Ankara ve Bilkent Üniversitelerinin Rektörleri, eski ve yeni siyasiler, yüksek yargı üyeleri, gazeteciler, emekli paşalar, İhsan Doğramacı'nın kızı Şermin Savaşçı, Demirel ailesi, akademisyenler ve hekimler katıldı

Dünyada organ naklinde öncü cerrahlar da başkentteydi....

İran'dan, Malek Hüsseyini, Hasan Argany, Nasser Simfooroosh (simforoş); Mısır'dan, Rifat Kamel, Amir Mabrouk; Lübnan'dan, Antuan Barbari, Marvan Masri; Tokyo'dan Naoki Aikawa; Hollanda'dan David MAckie; Kanada'dan Marcelo Cantarovich; Ürdün'den Abdel Hadi Breyzat; Azerbaycan'dan Hikmet smailov da törene yurtdışından katıldı.

Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gönderdiği mesajla kutladı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı.....

Proğramda ilk söz, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal’a aitti.

Ardından mütevelli heyet başkanı Prof. Dr. Mithat Çoruh çıktı kürsüye...

Türkiye'de birçok ilkin altına imza atan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı başarılarından dolayı tebrik etti.

Ve Prof. Dr. Mehmet Haberal, işte bu gurur tablosuyla çıktı kürsüye....

Ne mutlu ki ülkemiz var......

Haberal, yurtdışından katılan meslektaşlarını da tek tek tanıttı, herbirine teşekkür etti.

Prof. dr. Mehmet Haberal, hocası, yakın dostu, Prof. Dr. İhsan Doğramacı'yı da şükranla andı...
organ naklinin başlangıç sürecini anlattı.

Haberal, daha sonra merhum İhsan Doğramacı'nın kızı Şermin Savaşçı'ya plaket verdi....

Yurtdışından katılan meslektaşları da Haberal’a 25. Yıla özel hediyelerini takdim etti

Malek: "BURADA OLAN VE gelemeyen DOSTLARIM, MESLEKTAŞLARIMIN BİR İSTEĞİ VAR; BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN İSMİNİ PROF. DR. MEHMET HABERAL BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ OLARAK DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUZ..... "

"BU ELİMDEKİ ŞİRAZ'DAKİ VE DÜNYADAKİ EN İYİ HAT SANATÇISININ HAT'TIDIR."

Hasan: "PROF. HABERAL İÇİN BİR KAÇ KELİME YAZABİLDİM ANCAK. PROF. DR. MEHMET HABERAL'A KÜÇÜK BİR HEDİYE. BENİM SEVGİLİ KARDEŞİM MEHMET. ALLAH'TAN BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN YILDÖNÜMÜNDE SANA MUTLULUK VE REFAH DİLİYORUM. BU TABLO KRALLAR KRALI BÜYÜK KİROS'UN RESMİDİR. BU RESMİ SANA; TRANSPLANTASYONU'NUN KRALINA HEDİYE ETMEK İSTİYORUM."

Marwan Masri: "BU ÜNİVERSİTEYİ EĞİTİMİN MÜKEMMELİYET MERKEZİ OLMAK İÇİN KURDU. LÜBNAN OLARAK DÜNYAYA ALFABEYİ HEDİYE ETTİK. ANCAK MEHMET HABERAL BUNU YAPANA KADAR ALFABENİN ANLAMI YOKTU. HEDİYE EDECEĞİM BU İKİ FİGÜR, ALFABEYİ BULANLARDIR. BUNDAN SONRA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NE HİZMET EDECEKLER. "

Sİmforosh: "PROF. DR. MEHMET HABERAL'I ANLATMAK ÇOK ZOR HATTA PROF. DR. MEHMET HABERAL'I ANLATABİLMEK İMKANSIZDIR. O KONUŞURKEN HER ZAMAN ALLAH'I İŞARET EDER. O ALLAH'IN ADAMIDIR. O AŞKLA DOLUDUR, ENERJİYLE DOLUDUR... O BİZİM İÇİN ÖĞRETENDİR, YOL GÖSTERİCİDİR. BÖYLE BİR ARKADAŞIM VE KARDEŞİM OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUM, ONA İKİ HEDİYEM VAR. BİRİ ÖĞRETMEN OLARAK, BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NDE ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK ÇALIŞMAYA HAZIRIM. DİĞER HEDİYEM İSE İRAN'DAN AŞKLA DOKUNMUŞ KÜÇÜK BİR HALI. BU ARADA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ İLE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR İÇİN İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADIK. BU BENİM İÇİN ONURDUR."

ABDÜL: "BU ÜNİVERSİTE ÇOK KISA SÜREDE BÜYÜK YERLERE GELMİŞTİR. GELİŞİMİYLE BİRLİKTE SAYGIN VE PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELERİN ARASINA GİRMİŞTİR. EĞİTİM, ARAŞTIRMA VE YETİŞTİRMEDEKİ YÜKSEK STANDARTIYLA BU NOKTAYA GELMİŞTİR. SAYIN PROF. HABERAL BURADA SİZLERLE OLMA VESİLESİ İLE EKSELANSLARI ÜRDÜN PRENSİ RAAD BİN ZAİD'İN İYİ NİYETLERİNİ SİZLERE VE BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN FERTLERİNE İLETİYORUM. "

Prof. Dr. Ali Haberal, Prof. Dr. Mehmet Haberala teşekkür plaketi takdim etti...

Daha sonra başkent üniversitesinin 25. Yılını özetleyen Sinevizyon gösterimi izletildi, konuklara

Halk oyunları ve dans gösterileri vardı sırada... 

Son olarak 29 Ekim 2003 tarihinde başkent üniversitesi bünyesinde kurulan ve dünyaca tanınan Orkestra Akademik Başkent, konser verdi. 

Prof. Dr. Mehmet Haberal programın sonunda tebrikleri kabul etti

25. Yıl kutlamaları pasta kesimiyle sona erdi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz