MHP lideri Bahçeli'den ittifak mesajı

MHP lideri Bahçeli'den ittifak mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Polatlı'da önemli açıklamalarda bulundu. Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin ittifak mesajı veren Bahçeli, ""fedakarlıksa seve seve yapacağız" dedi. Bahçeli, İdlip'te yaşananlarla ilgili de konuştu; anamuhalefet partisi'ne yüklendi.

"ÖNÜMÜZDEKİ MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ’NDE SADECE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMEYECEKTİR. 24 HAZİRAN CUMHURBAŞKANI VE MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİYLE RESMEN UYGULAMAYA GEÇEN CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’NİN SÜREKLİLİK İÇİNDE İSTİKRARI VE İSTİKBALİ DE SAĞLANMIŞ OLACAKTIR."

MHP Lideri Devlet Bahçeli Ankara'nın Polatlı ilçesinde tele atma ve açılış töreninde konuştu. Gündeminde Mart 2019 yerel seçimi vardı, ittifak mesajlarını sürdürdü.

"BİZ 31 MART 2019’A CUMHURUN İTTİFAK RUHUNUN DAMGA VURMASINI İSTİYORUZ. BİZ 31 MART 2019’DA KAYYUMLA YÖNETİLEN BELEDİYELERİN BİR DAHA ASLA TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLARININ KONTROL VE DENETİMİNE GEÇMEMESİNİ TARİHİ ÖNEMDE ADDEDİYORUZ.MESELE TÜRKİYE’DİR.MESELE BEKAMIZDIR.MESELE VATANIMIZIN GÜVENLİĞİ, MİLLETİMİZİN HUZURUDUR."

Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partis'ne yüklendi; ittifaka ilişkin sözleri dikkat çekti.

"ZİLLET İTTİFAKI HAZIRSA, CUMHUR İTTİFAKI DÜNDEN HAZIR VE KARARLIDIR.CHP, PKK’YLA İTTİFAK HEDEFİNİN BEDELİNİ ELBETTE PAHALIYA ÖDEYECEKTİR."

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’Nİ TARTIŞMAYA AÇMAK İÇİN GÜN SAYAN, ÇETELE TUTAN, PAPATYA FALI AÇAN SİYASİ BEDHAHLARA, HIYANET ÇETELERİNE FIRSAT VERİLMEMELİDİR.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SORUMLULUK İÇİNDE HAREKET EDECEKTİR. BİR YANDA MEVCUT BELEDİYELERİMİZİ MUHAFAZA EDİP ÜZERİNE YENİLERİNİ İLAVE EDERKEN, DİĞER YANDA MİLLİ BEKAMIZIN ÇAĞRISINA SONUNA KADAR KULAK VERECEĞİZ. FEDAKÂRLIKSA GEREKEN, SEVE SEVE YAPACAĞIZ."

MHP genel Başkanı, İdlip'te yaşanlarla ilgili de değerlendirme yaptı.

"ZALİM ESAD VE RUSYA BELİRLİ ARALIKLARLA ASKERİ OPERASYON DÜZENLEMEKTEDİR. BÜYÜK VE KANLI BİR ÇATIŞMANIN HER AN ORTAYA ÇIKMA İHTİMALİ VAHİM GELİŞMELERİN HABERCİSİDİR."

MHP Lideri, Reyhanlı saldırısı zanlısı Yusuf Nazik'in Suriye'de yakalanmasını hatırlattı; eleştirilerini sürdürdü.

"ÜLKEMİZDE KONUŞLANAN ESAD HAYRANLARI, ESAD LOBİSİ, BAAS ARTIKLARI BU İŞE NE DİYECEKLERDİR?.HALA TÜRKİYE’NİN HAKLI MÜCADELESİNİ GÖRMEZDEN GELİP ESAD LEHİNE KONUŞMA VE DEĞERLENDİRMELERE YÜZSÜZCE DEVAM EDECEKLER MİDİR?"

Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu da sert sözlerle eleştirdi.

"BUNUNLA BİRLİKTE HALK HAREKETİ DİYEREK ATEŞLE OYNUYOR. ANLAŞILAN ÖVDÜĞÜ ESAD’A ÖZENİYOR, ONA ÖYKÜNÜYOR. DİĞER YANDAN DA TÜRKİYE’Yİ ABLUKA ALTINA ALAN EKONOMİK CİNNET VE CENDEREDEN SİYASİ RANT VE ÇIKAR UMUYOR. UTANMANDAN, SIKILMADAN TÜRKİYE DÜŞMANLARININ ELİNE SU DÖKÜYOR, ONLARI SELAMLIYOR, SIRTLARINI SIVAZLIYOR. CHP’NİN YOLU YOL DEĞİLDİR, SİYASETİ MİLLİ VE AHLAKİ DEĞİLDİR."

Bahçeli , ekonomide yaşanan gelişmeleri de değerlendirdi.

"BU NEDENLE BÖLGESEL VE KÜRESEL SENARİSTLER AYAKLARINI DENK ALSINLAR. AYRANIMIZI DAHA FAZLA KABARTMASINLAR. SIRTIMIZDA KURBAN KESMEYE KALKMASINLAR"

"ZALİMLER BUGÜNLERDE İSTER EKONOMİK SİLAH ÇEKSİNLER, İSTERSE DE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ÜZERİMİZE SALSINLAR. YETMEDİ, İŞBİRLİKÇİLERİNİ TEMBİHLEYİP TAHRİK VE TEŞVİK ETSİNLER. TÜRKİYE’NİN HAKLI DAVASINDAN DÖNEN NAMERTTİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz