Kayıp Yusuf'tan 11 gün sonra acı haber

Kayıp Yusuf'tan 11 gün sonra acı haber

Önce Eylül, sonra Leyla ve Ufuk, en son da Yusuf... Gelecek iyi bir haberin yolunu bekleyen gözler, bir kez daha yaşla doldu... Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sulama kanalında kaybolan iki kardeşten birini ararken cansız bedeni bulunan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz, baba ocağı Batman'da toprağa verildi.3 gün önce Tokat'ta kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim'i arama çalışmaları sürerken; Leyla ile ilgili günler sonra şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Küçük kızın elbiseleri cansız bedeninin bulunduğu alana 200 metre uzaklıkta bulundu.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Çatakköprü Mahallesi'nde yaşayan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz, 1 Temmuz günü hayvan otlatırken kaybolmuştu.

Arama çalışmaları sürerken İstanbul'da bir fırında görüldüğü iddia edilmiş, güvenlik kamerası görüntüleri incelenmiş ancak görüntülerdeki kişinin o olmadığı anlaşılmıştı.

Bunun üzerine arama çalışmaları yeniden Yusuf'un kaybolduğu bölgede yoğunlaştırılmıştı. Ancak Yusuf'un acı haberi, bir başka arama çalışmasından geldi.

Silvan'da sulama kanalında kaybolan iki kardeşten birini arayan ekipler, Yusuf Yılmaz'ın cansız bedenini buldu.

Olayı haber alan yakınları sinir krizleri geçirirken, kaybolduğu yerden 35 kilometre uzakta bulunan Yusuf'un naaşı, yapılan otopsi sonrası ailesine teslim edildi.

Yusuf Yılmaz'ın naaşı, ailesi tarafından götürüldüğü baba ocağı Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Beldesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bu arada, Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın birinci günü kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan minik Leyle ile ilgili şaşırtıcı bir gelişme yaşandı.

Leyla’ya ait elbiseler cansız bedeninin bulunduğu alana 200 metre uzaklıkta, tarlasını biçen bir vatandaş tarafından bulundu.

Durumun bildirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen jandarma, çevrede geniş güvenlik önlemi alarak tarla içinde arama çalışması başlattı ve tutanakla bulunan kıyafetleri teslim aldı.

Tokat'ın Turhal ilçesinde kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim'i arama çalışmaları ise sürüyor.

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, AFAD, UMKE ve köy sakinlerinin katıldığı arama çalışmalarında 5 bin metre kare alan da arama yapıldı.

Ankara'dan bölgeye giden Jandarma Arama Kurtarma timinin de görev aldığı çalışmalara, 4 arama köpeği ve dronlar destek veriyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz