CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a kutlama ziyaretinde bulundu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a kutlama ziyaretinde bulundu

4 Temmuz'da Dünya Organ Nakli Derneği'nin başkanlığını devralan Prof. Dr. Mehmet Haberal, ülkesine bir gurur daha yaşatmış, ay yıldızlı bayrağı yine dünyanın en tepesine çıkarmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş ilk Türk ve müslüman başkanı Prof. Dr. Haberal'a kutlama ziyaretinde bulundu. Türkiye'yi artık organ naklinde dünyada lider ve söz sahibi konuma ulaştıran Prof. Dr. Haberal, "görevimiz bu ülkeyi yüceltmek ve yükseltmektir" dedi.

Türk Bayrağı dünyanın en tepesine, Türkiye dünya organ naklinde en üst mertebeye ulaştı...

Dünyada organ naklinde sayısız ilke imza atan Prof. Dr. Mehmet Haberal bu başarının mimarı olan isim...

Prof. Dr Mehmet Haberal'a Madrid’de toplanan Dünya Organ Nakli Derneği'nin 27.Uluslararası Kongresi’nde büyük görev verildi. Prof.Dr. Mehmet Haberal, Derneğin Başkanlığı’nı ABD’li meslektaşı Prof.Dr. Nacny Ascher’den devraldı.

Prof.Dr. Haberal, organ nakli alanında dünyanın en önemli kuruluşu olan ve alanın önde gelenlerini bünyesinde bulunduran Dünya Organ Nakli Derneği'nin 2018 ile 2020 döneminde başkanlığını yürütecek.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, bu görevle Dünya Organ Nakli Derneği'nin, seçilmiş ilk Türk ve müslüman başkanı da oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise ülkesine yaşattığı bu gurur nedeniyle Haberal'a kutlama ziyaretinde bulundu

Kılıçdaroğlu'nun ziyaretine CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ile bazı CHP milletvekilleri de eşlik etti.

Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal konuklarını kapıda karşıladı.

EKK// Kılıçdaroğlu'nun yeni görevi nedeniyle kutladığı Prof. Dr. Haberal, "görevimiz bu ülkeyi yüceltmek ve yükseltmektir" dedi.

Haberal, o ziyarette büyük önder Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye'de organ naklinde bugünlere nasıl gelindiğini de anlattı.

Prof.Dr. Mehmet Haberal, aynı zamanda Ortadoğu Organ nakli Derneği'nin kurucusu... Haberal, CHP Lideri'ne o derneğin kuruluş aşamalarını da hatırlattı.

Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde tedavi gören eski Doğru Yol Partisi Hatay Milletvekili ve Meclis Milli Eğitim Komisyonu ESKİ Başkanı Nurettin Tokdemir'i ziyaret etti.

Ziyarette Tokdemir'in kardeşi CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir de bulundu.

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Prof. Dr. Ali Haberal Kılıçdaroğlu ve konuklarını uğurladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz