Galatasaray'a 4 yıllık anlaşma

Galatasaray'a 4 yıllık anlaşma

UEFA Türk ekipleri için kararı açıkladı. Galatasaray, 4 yıllık anlaşma, futbolcu sayısı kısıtlaması ve 15 milyon avro ceza aldı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor ise UEFA'nın şartlarını kısmen yerine getirdi.

UEFA, Galatasaray'a Finansal Fair Play kuralları kapsamında para cezası ve futbolcu sayısı kısıtlaması cezaları verdi.

UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, UEFA ile Galatasaray arasında 4 yılı kapsayacak şekilde anlaşmanın yapıldığı duyuruldu.

Yapılan anlaşmaya göre 2019 yılını 20 milyon avro ve 2020'yi de 10 milyon avro zararla kapatması yönünde karar alınan Galatasaray'ın 2021 yılını ise borçsuz tamamlaması gerektiği bildirildi.

Sarı-kırmızılı kulübün, 2017-2018 sezonunda başlayan UEFA organizasyonlarına katılarak kazanacağı 15 milyon avroya kadar toplam tutarı UEFA'ya ödemeyi kabul ettiği ve 6 milyon avrosunun anlaşmanın süresine bakılmaksızın UEFA'ya ödenmesi gerektiği belirtildi.

Galatasaray'ın UEFA'ya bildireceği futbolcu sayısında da kısıtlamaya gideceği ve 2018-2019 sezonunda 25 yerine azami 21 futbolcunun UEFA listesinde yer alabileceği kaydedildi.

UEFA, Galatasaray ile birlikte Türkiye'den Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor ve bazı Avrupa kulüpleriyle ilgili Financial Fair Flay kuralları kapsamında kulüplerin mali durumu ve yükümlülükleri hakkında açıklama yaptı.

UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, Beşiktaş'ın 2017-2018 sezonunda yükümlülüklerini yerine getirdiği ve finansal kontrol altında bulunmaya devam edecekleri ifade edildi.

Fenerbahçe,Trabzonspor'un 2017-2018 sezonunda kısmen mali hedeflerini tutturduğu, bu nedenle transfer kısıtlamaları ve futbolcu sayısının sınırlandırılması cezalarının kaldırılmayacağı ifade edildi.

Fenerbahçe'nin 2019-2020 sezonu da dahil finansal kontrol altında olacağı, Trabzonspor'un ise 2018-2019 sezonuna kadar bu kısıtlamalara tabi olacağı açıklandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz