Ramil Guliyev, avrupa şampiyonluğu istiyor

Ramil Guliyev, avrupa şampiyonluğu istiyor

Milli atlet Ramil Guliyev, Avrupa şampiyonasında altın hedefliyor. Guliyev, şu an formda olduğunu ve zirveye çıkacağına inandığını söyledi.

Dünya şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, sezona iyi bir başlangıç yaptığını belirterek, "Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya kazanmak istiyorum." dedi.

Ramil, katıldığı yarışlarda elde ettiği dereceler ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sezon başında küçük bir sakatlık geçirdiğini ve yavaş yavaş toparlandığını vurgulayan Ramil Guliyev, "Katılmam gereken bir kaç yarış daha var. Sonrasında Akdeniz Oyunları'nda yarışacağım. Asıl hedef, Berlin'de düzenlenecek Avrupa Atletizm Şampiyonası olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya alması durumunda Dünya Kupası'na katılacağına dikkati çeken milli sporcu, "Dünya Kupası, kıtalararası bir yarışma. Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyayı alabilirsem, kupada Avrupa kıtası adına yer alacağım. Bu da önemli bir iş olur." diye konuştu.

Elmas Lig'de gösterdiği başarılı performansa da değinen Ramil, "Dünyanın en prestijli yarışları arasında yer aldığı için, kazanmak çok önemli." şeklinde görüş belirtti.

Ramil, Avrupa Şampiyonası'nın çok çetin müsabakalara sahne olacağına olan inancını dile getirdi.

Her sporcunun kazanmak istediği bir yarışa çıkacaklarına değinen Ramil Guliyev, "Usain Bolt gibi favori değilim. Sonuçta her sporcu Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak için mücadele ediyor. Şampiyonada da herkes formunun zirvesinde olacaktır. Biz de hazırlıklarımızı bu yönde yaptık. Hedefim, tabii ki Avrupa Şampiyonası'nı altın madalyayla noktalamak." dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz