Prof. Dr. Rıdvan Ege törenler ile anıldı

Prof. Dr. Rıdvan Ege törenler ile anıldı

Türkiye'nin başarılı vakıf başkanlarından, Ufuk Üniversitesi Onursal Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Ege, vefatının birinci yılında kabri başında ve kurucusu olduğu Ufuk Üniversitesi'nde anıldı... Düzenlenen törende konuşan Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal "Rıdvan ve Binnaz hocalarımız bizleri yetiştirdi. Türkiye Cumhuriyeti'ni, Ay Yıldızlı Bayrağı dünyanın en tepesinde dalgalandırıyoruz. Ne mutlu ki bu iki hocamız ile aynı ülkenin insanıyız" dedi…

Tıp alanında sayısız başarıya imza atan, Türkiye'nin başarılı vakıf başkanlarından, Ufuk Üniversitesi Onursal Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Ege, aramızdan ayrılışının birinci yılında törenler ile anıldı.

İlk tören, sabah saatlerinde Cebeci asri mezarlığındaki kabri başında düzenlendi…

Törene; Prof. Dr. Rıdvan Ege’nin Kızı Ufuk Ege, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, Ufuk Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Operatör Dr. Orhan Girgin, Rektör Prof. Dr. Tevfik Tezcaner, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ali Haberal, Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, akademisyenler ve üniversite çalışanları katıldı…

Törende ilk sözü Ufuk Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Operatör Dr. Orhan Girgin aldı…

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden de Prof. Dr. Rıdvan Ege’yi Anlattı…

Prof. Dr. Ege’nin Kızı Ufuk Ege de törene katılanlara teşekkür etti…

Ve söz, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'daydı.

"RIDVAN HOCAMIN NE DENLİ GERİYE ESERLER BIRAKTIĞINI GÜVEL ÖRNEĞİ BİZLER HOCALARIMIZIN ESERLERİYİZ. RIDVAN BEYDE BİNNAZ HANIMDA BENİM HOCAMDI. NURTEN ABŞA BAŞ ASİSTAN ORHAN GİRGİN BEHÇET BUGÜN EĞER BİZLER GERÇEKTEN HEKİMLİKTE BAŞARILIYSAK HOCALARIMIZN ESERİ OLARAK BAŞARILIYIZ.. RIDVAN HOCAMIZDA BİNNAZ HOCAMIZDA BİZİM ÇOK İYİ YETİŞMEMİZE KATKI SAĞLAYAN İKİ HOCAMIZDI.. ONLARI HER ZAMAN ŞÜKRANLA RAHMETLE ANIYORUM,"

Haberal, Prof. Dr. Rıdvan ve Binnaz Ege’nin tıp alanında Türkiye’ye önemli eserler bıraktığına vurgu yaptı.

"ÖĞRETMENLİK ÖNEMLİ OLAN BU SAĞLIK EĞİTİM ADALET TABİ SAĞLIK HOCALARIZ VE SİZLERİN BİZLERİN KAZANDIRDIĞIYLA ARTIK TIPTA TÜRKİYE DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ÜLKELERİ KONUMUNDADIR.. EĞİTİM ÖĞRETMENLERİN ESERİDİR.. ÖĞRETMENLER BİZİ BU DENLİ YETİŞTİRMEMİŞ OLSALAR. TOPLUMLAR GEÇMİŞLERİNİ ARAMAMALILAR.. GEÇMİŞİMİZ ARIYORUZ. TOPLUMUMUZN BİR TAKIM SORUNLARINI DİLE GETİRİYOR.. ADALETİN DURUMUNU YEKTA BEYE SORMAK LAZIM. ADALETİN ÖZGÜRLÜĞÜN OLMADIĞI YERDE BMUTLULUK YOKTUR. NE MUTLUKİ ÜLKEMİZ VAR. ATATÜRK ŞEHİTLEİRİZ ŞÜKRANLA ANIYORUZ. BUGÜN BURADAYSAK ONLARIN KAZNADIRDIKLARIYLA BURADAYIZ. PROBLEMLER OLACAKTI İNSANIN OLDUĞU YERDE. NE AYDAN İNSANALRI GELECEK YABANCILAR GELECEK PROBLEMİMİZ ÇÖZECEK DEĞİL YA BİZ ÇÖZECEĞİZ. BU ÜLKEYİ YÜKSELTİP YÜCELTMEK İÇİN HEPİMİZ NE GEREKİYSE BUNU YAPMAK DURUMUNDAYIZ. İNANIYORUM Kİ RIDVAN HOCAMIZ BİNNAZ HOCAMIZ BUGÜN BU RAHATLIK İÇERİSİNDELER.. ÇÜNKÜ ONLAR BİZLERİ YETİŞTİRDİLER. TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ AYYILDIZLI BAYRAĞINI DÜNYANIN EN TEPESİNDE DALGALANIYORUZ. RIDVAN BEYDE BİNNAZ HANIMDA HATIRLANMAYA ESERLERİNE SAHİP ÇIKMAMIZA LAYIK KİŞİLERDİR. NE MUTLU Kİ BU İKİ HOCAMIZLA AYNI ÜLKENİN İNSANIYIZ.."

Anma töreni Ufuk Üniversitesi’nde devam etti…

Saygı duruşu'nun ardından Ufuk Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Operatör Dr. Orhan Girgin açış konuşması yaptı...

Prof. Dr. Rıdvan Ege'nin yaşamından kesitlerin sunulduğu film gösterimi yapıldı...

Meslektaşları Prof. Dr. Ege'yi anlattı..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz