"Bağımsızlık için ilk adım"

"Bağımsızlık için ilk adım"

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, 16 Mayıs 1919'da İstanbul Beşiktaş'tan Bandırma Vapuru'na binerek Samsun'a yola çıkmaları, temsili olarak yeniden canlandırıldı. Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş da katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, 99 yıl önce Beşiktaş'tan Bandırma Vapuru'na binerek Samsun'a doğru yola çıkması temsili olarak yeniden canlandırıldı.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Bağımsızlık İçin İlk Adım" etkinliği öncesinde vatandaşlar Akaretler'deki Mustafa Kemal Müzesi önünde toplandı ve bando eşliğinde yürüyüşe geçti.

TAHİR DOĞAÇ"BİZ BUGÜN AYNI ŞEKİLDE İÇ VE DIŞTA BİZİM BU ATEŞİMİZİ SÖNDÜRMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI HİÇBİR ZAMAN EĞİLMEYECEĞİMİZİ VE KABUL ETMEYECEĞİMİZİ AND İÇMEK İÇİN BURADAYIZ. EY GAZİ O GÜN YOLA ÇIKTIĞIN GİBİ AYNI RUHTAYIZ, AYNI İNANÇTAYIZ SENİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ"

Beşiktaş belediye başkan vekili Tahir Doğaç'ın denize çelenk atmasının ardından, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma vapuruyla yola çıkmaları temsili olarak canlandırıldı.

Vatandaşlar giden teknenin ardından el sallarken, teknede bulunan tiyatrocular da asker selamı verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz