Konut kampanyası

Konut kampanyası

İnşaat sektörünü canlandırmak için kredi faizlerinin düşürülmesinin ardından, 150 konut projesinde yüzde 20 indirime gideceği açıklandı...Ancak emlakçılar kampanyaların henüz istenen etkiyi yaratmadığını söylüyor...Tüketici derneği yetkilileri ise "yalancı indirimlere dikkat" diyor...

İnşaat sektörünü canlandırmak ve konut stoğunu eritmek için başlatılan kampanyayı, Başbakan Binali Yıldırım duyurmuştu.

"KAMPANYA BAŞLATIYORUZ"

Önce KDV ve tapu harcında indirim yapıldı, sonra konut kredi faizi yüzde 0.98’e çekildi. 41 inşaat firması da, bir araya gelerek indirim kararı aldı. Buna göre, 1 ay süreyle 150 konut projesinde peşin ve kredili alımda yüzde 20 indirim yapılacak.

"KONUT FİRMALARI DA KAMPANYA KAPSAMINDA YÜZE 20 CİVARINDA İNDİRİM YAPACAKLARINI SÖYLEDİLER PEKİ BU KADAR STOK OLMASINA RAĞMEN BUGÜNE KADAR NEDEN YAPMADILAR YOKSA BU FİYATLAR ÖNCE ŞİŞİRİLDİ SONRA İNDİ GİBİ Mİ GÖSTERİLDİ AKILLARDA SORU İŞARETLERİ OLUŞTU"

Yalancı indirim konusunda vatandaşı dikkatli olmaya çağıranTüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, kampanya kapsamındaki evlerin dar gelirlinin bütçesini aştığını söylüyor.

"BURDAKİ DÜZENLEMEDE KONUT STOKLARINI ERİTMEK İÇİN KATMA DEĞER VERGİSİNDE İNDİRİME GİDİLDİ AMA HANGİ KONUTLAR İÇİN 150 METREKARE ÜSTÜ İÇİN OYSA DAR GELİRLİ 80-90 METREKARE BULDUĞU ZAMAN SEVİNEREK ONU ALMAYA ÇALIŞIYOR O YÜZDE YAPILMASI GEREKEN 150 MTREKARE ALTINDA DA İNDİRİME GİDİLMESİYDİ"

Daha önce ev kredisi çekenler ise, düşük faizden faydalanamadığı için dertli...

"YAKIN ZAMANDA YÜKSEK FAİZDE KONUT KREDİSİ KULLANLANLAR FERYAT EDİYOR HESAPLADIM ZARAR EDİYORUM DİYOR ÇÜNKÜ BANKALAR BUNLARI YAPILANDIRMAYA YANAŞMIYOR. YAPILAN FAİZ İNDİRİMİ SADECE SIFIR KONUT ALIMINDA VERİLEN KREDİLERLE İLGİLİ"

Ama konut sözleşmesini imzalayanlar, 14 günü geçirmemişse hala şansları var.

" TÜKETİCİ ÖN ÖDEMELİ SÖZLEŞMEYLE KONUT ALMIŞ KREDİ MÜRACATI YAPMIŞSA 14 GÜN DOLMADAN O KONUTU ALMAKTAN VAZGEÇEBİLİR KREDİ DE İPTAL EDİLİR BÖYLECE DÜŞÜK FAİZLİ YENİ KONUT ALIM HAKKINA SAHİP OLUR"

Peki, kampanyalar piyasayı canlandırdı mı?

" İŞLERİMİZ HENÜZ AÇILMADI ETKİSİNİ GÖRMEDİK 00.34 KONUT STOKLARI ERİR İNŞALLAH BEKLENTİMİZ O"

"UFAK UFAK SORMAYA BAŞLIYORLAR 2 HAFTA ÖNCE TELEFONUMUZ BİLE ÇALMIYORDU. 3-4 AYDIR SATIŞ YAPMIYORUZ "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz