Başbakan Binali Yıldırım'de ege gerilimine yanıt

Başbakan Binali Yıldırım'de ege gerilimine yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan'la Ege'de yaşanan bayrak krizine ilişkin açıklamada bulundu... "Didim açıklarındaki kayalığa dikilen Yunan bayrağı kaldırıldı" diyen Yıldırım; Yunanistan'a Ege'de provokasyonlardan uzak durması uyarısında bulundu...

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.....Yunanistan ve Türkiye arasında Ege'de yaşanan bayrak krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"EGE DENİZİ'NDE YUNANİSTAN'IN SON ZAMANLARDA İHLALLERDE ARTIŞI GÖZLENİYOR. DİDİM AÇIKLARINDAKİ KAYALIĞA DİKİLEN YUNAN BAYRAĞI KALDIRILDIBİZİM TAVSİYEMİZ YUNANİSTAN'A, İYİ KOMŞULUK İLİŞKİLERİ İÇERİSİNDE, GERGİNLİĞİ ARTIRACAK, PROVOKASYONLARDAN, KIŞKIRTMALARDAN UZAK DURMASIDIR. KOMŞULUK HUKUKUNA UYGUN OLARAK HAREKET ETMESİDİR. EGE'DE GEREKEN KARŞILIĞI VERMEYE HAZIRIZ"

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" panelinde de konuşan Başbakan yeni sistem hakkında bilgi verdi.

"SÜREKLİ İSTİKRAR GÜÇLÜ TEK BAŞINA İKTİDAR BEN BU SİSTEMİ BÖYLE TANIMLIYORUM YÜZDE 50'DEN FAZLA HALK DESTEĞİ ALINCA GÜÇLÜ İKTİDAR. TEK VESAYET KALIYOR MİLLET... MİLLET İSTEDİĞİ ZAMAN İŞE EL KOYABİLİR BENİ ÇOKÇA TENKİT ETTİLER, 'YA SEN KENDİ KOLTUĞUNU YOK EDECEK BİR SİSTEM İÇİN ÇALIŞIYORSUN' DİYE. BEN O ZAMAN DA SÖYLEDİM, ÜLKEM KAZANACAKSA BEN KAYBETMEYE HAZIRIM. BİR ALİ GİDER, BİN ALİ GELİR. BÜROKRASİ İŞİNİ YAPACAK, YARGI İŞİNİ YAPACAK, KOLLUK İŞİNİ YAPACAK AMA MİLLİ İRADENİN TEMSİLCİSİ TEKTİR. ESKİDEN YÜRÜTME-YASAMA BİRLİKTE SEÇİLİYORDU. İLİŞKİLER İÇ İÇEYDİ. ŞİMDİ BU İKİ İRADE SANDIKTA AYRILDI."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz