Şırnak'ta üs bölgesine saldırı 3 asker şehit, 1 asker yaralı

Şırnak'ta üs bölgesine saldırı 3 asker şehit, 1 asker yaralı

Yürekleri yakan haber, Şırnak'tan geldi... Bestler-Dereler Kuyutepe üs bölgesine teröristlerce düzenlenen saldırıda, Uzman Çavuş Muğdat Çelik, Onbaşı Mehmet Volkan ve Er Baki Afşar, şehit oldu; 1 askerimiz yaralandı... Güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesi ise hız kesmeden devam etti... İçişleri Bakanlığı, son 1 haftada yurt genelindeki operasyonlarda 38 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Teröristler, Şırnak'ta askeri üs bölgesini hedef aldı...

Bestler Dereler'de konuşlu Kuyu Tepe Üs bölgesine teröristlerce uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırı düzenlendi.

Saldırıda, Uzman Çavuş Muğdat Çelik, Onbaşı Mehmet Volkan ve Er Baki Afşar, şehit oldu; 1 askerimiz yaralandı.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon başlatılırken; acı haberin ulaştırıldığı şehit aileleri, yasa büründü.

Vanlı Uzman Çavuş Muğdat Çelik'in 5 yıl Isparta'da görev yaptıktan sonra geçen yıl ağustos ayında Şırnak'a atandığı belirtildi. 19 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görevli olan şehit Uzman Çavuş Muğdat Çelik'in evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Onbaşı Mehmet Volkan'ın Adana'daki babaevine ateş düştü. Şehit Onbaşı Volkan'ın vatani görevini yaparken girdiği uzman çavuşluk sınavını kazandığı, 10 gün sonra terhis olup, uzman çavuş olarak çalışmaya başlayacağı belirtildi.

Şehit ateşinin düştüğü bir başka kent de Çorum oldu. Er Baki Afşar'ın acı haberi, annesi , babası ve kız kardeşine ayrı ayrı verildi. Şehit evi taziye ziyaretine gelenlerle doldu taştı.

Bu arada, terörle mücadelede son 1 haftaya ilişkin açıklama, İçişleri Bakanlığı'ndan yapıldı.

9-16 Nisan 2018 tarihleri arasında yurt genelinde düzenlenen operasyonlarda, 18'i ölü, 6'sı sağ ve 14'ü teslim olmak üzere 38 terörist etkisiz hale getirildi.

7 ilde teröristlerce kullanıldığı belirlenen 28 sığınak, barınak ve mağara ile tuzaklanan 2 el yapımı patlayıcı ve mayın imha edildi.

Ayrıca, 7 el bombası, 13'ü ağır ve uzun namlulu olmak üzere 18 silah ile muhtelif mühimmat ele geçirildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz