CHP'li Musa Çam'ın sözlerİ Genel Kurul'da tansiyonu yükseltti

CHP'li Musa Çam'ın sözlerİ Genel Kurul'da tansiyonu yükseltti

Siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi... ÖNCEKİ Gece tansiyonun hiç düşmediği görüşmeler kavgayla sona erdi... CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'a, Meclis'ten 3 birleşim uzaklaştırma cezası verildi.

AYŞENUR BAHÇEKAPILI: "SAYIN ÇAM SİZİ TEMİZ BİR DİLLE KONUŞMAYA DAVET EDİYORUM... "

Meclis'in yasalaştırmak için sabahladığı seçim ittifakı teklifinin finali kavgalı oldu.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın, geçmişte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan tartışmayı hatırlatması tansiyonu yükseltti.

AYŞENUR BAHÇEKAPILI : "SAYIN ÇAM....... ÇALIŞMA DÜZENİNİ BOZUYORSUNUZ..."

AK Partililer ve MHP'liler Musa Çam'ın üzerine yürürken, CHP'liler Musa Çam'ı Genel Kurul'un dışına çıkarakak darbe almasını önlemeye çalıştı. Oturuma ara verilirken arbede uzun süre devam etti.

Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, içtüzüğe göre kaba ve yaralayıcı sözler nedeniyle Musa Çam'a 3 birleşim uzaklaştırma cezasını oylamaya sundu.

AYŞENUR BAHÇEKAPILI: "İZMİR MİLLETVEKİLİ MUSA ÇAM'A MECLİS'TEN 3 BİRLEŞİM ÇIKARMA CEZASI VERİLMESİNİ TEKLİF EDECEĞİM."

MUSA ÇAM: "MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ’NİN NE KADAR SAYGIN İTİBARLI VE NE KADAR İYİ BİR İNSAN OLDUĞUNU SÖYLEDİM. BÖYLE BİR İNSANA ZAMANINDA AKP GENEL BAŞKANI'NIN SÖYLEMİŞ OLDUĞU SÖZÜN NE KADAR YAKIŞIKSIZ OLDUĞUNU VE BUNU HAK ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİM. BURADAN KAYNAKLANARAK BİR YANLIŞ ANLAŞILMA SÖZ KONUSU İSE ÜZÜNTÜ DUYARIM. BENİM SAYIN DEVLET BAHÇELİ’YE BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEM ASLA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR."

Çam'a ceza verilmesi AK Parti ve MHP’lilerin oylarıyla kabul edildi.

Tartışmalar yaşanırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Genel Kurul'daydı...

AYŞENUR BAHÇEKAPILI: "SAYIN BAHÇELİ SİZ DE BİZİMLE BİRLİKTE SAATLERDİR BURADASINIZ BÖYLE BİR OLAYIN YAŞANMASINDAN DOLAYI DİVAN OLARAK ÜZÜNTÜLERİMİZİ BİLDİRİYORUZ."

ÖZGÜR ÖZEL: "BİRAZ ÖNCE KÜRSÜDE İFADE EDİLEN SÖZ SÖYLENDİĞİ ZAMAN DA ŞİMDİ DE DEVLET BAHÇELİ'NİN HAK ETMEDİĞİ BİR SÖZDÜR. CHP KURUMSAL KİMLİĞİ OLARAK... KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLİYORUZ."

CHP'li Musa Çam salon dışına çıkarılırken kavga kuliste devam etti.

3 birleşim uzaklaştırma cezası verilen Çam'ın maaşından da 12 bin lira para cezası kesilecek.

Genel Kurul'daki kavganın ardından CHP ve MHP sözcüleri açıklama yaptı.

ÖZGÜR ÖZEL: "GECE YARISI BU UYARIYI YAPTIK BU İŞİN SONU KÖTÜ OLUR DEDİK...AMA YİNE İŞİN SONU OLUMSUZ ŞEKİLDE BAĞLANDI "

ERKAN AKÇAY: "BEN BAŞKASININ SÖYLEDİĞİNİ HATIRLATIYORUM DEMEK SAMİMİYETSİZLİKTİR SEVİYESİZLİKTİR AHLAKSIZLIKTIR ... TAHRİK ETMEKTEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz