Sabancı uluslararası adana tiyatro festivali 20 yaşında

Sabancı uluslararası adana tiyatro festivali 20 yaşında

Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali 20 yaşında... Bu yıl 27 Mart-30 Nisan günleri arasında gerçekleştirilecek festivalde 30 oyun sahnelenecek.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde başlayacak ve 30 Nisan'a kadar devam edecek 20. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali için geri sayıma geçildi.

ZERRİN KOYUNSAĞAN- SABANCI VAKFI GENEL MÜDÜRÜ: "AMACIMIZ KÜLTÜR VE SANATIN HERKESE EŞİT HAKLARLA ERİŞİMİNE AÇABİLMEK.BU NEDENLE FESTİVALİ DIŞARIYA DA AÇTIK.SADECE SALONDA KAPALI KALMADIK."

Festival programı Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt'un katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

MUSTAFA KURT - DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRÜ: "RAHMETLİ HACI SABANCIYI ZİYARET ETTİK. BİZ ADANA DA 4 OYUN SAHENELEYECEĞİZ. SPONSORLUK YAYGIN DEĞİL. BİZ BU AFİŞLERİ BASTIRMAK İSTİYORUZ. BİZE YAPARIZ ÇOCUKLAR DEMİŞTİ.VAKFA BİR TALİMAT VERÖİŞTİ . İŞTE BU AFİŞLE DERGİYLE BAŞLAYAN BAŞLAYAN BU YOLCULUK ULUSLAR ARASI BİR FESTİVALE DÖNÜŞTÜ."

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt festivale yurt dışından da yoğun talep olduğu söyledi.

MUSTAFA KURT - DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRÜ: "DEVLET TİYATROSUNUN İLK GÖZ AĞRISI. İLK ÖNEMLİ FESTİVALİ. ÇOK DEĞERLİ.ARTIK YURTDIŞINDAN TOPLULUKLAR MÜRACAAT EDİYOR. BU SENE DE YİNE BİRKAÇ ÜLKEMİZ VAR FESTİVALE KATILMAMIŞ SÜREKLİ MÜRACAAT ETMİŞLER. HEM YURT İÇİNDEN HEM DE YURT DIŞINDA SES GETİREN BİR FESTİVAL. "

Adana Tiyatro Müdürü Sevinç Gediktaş ise festival kapsamındaki oyunculuktan cam üfleme sanatına, masal anlatımından peküsyonla tedaviye varıncaya değin farklı konu başlıklarındaki atölye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

"SEVGİ GEDİKTAŞ- ADANA TİYATRO MÜDÜRÜ: "BU SEFER FARKLI MEKANLARDA FARKLI ATÖLYE ALIŞMALARIMIZ OLACAK. BEN KİMİM ADLI BİR DRAMA ÇALIŞMAMIZ OLACAK.BİR DİĞER ATÖLYE ÇALIŞMAMAIZ DA MASAL ANLATIMIMIZ OLACAK. DEVLET TİYATROSU SANATÇILARIMIZLA YAPACAĞIMIZ "

Devlet ve özel tiyatroların yanı sıra Küba,İspanya,Litvanya,Almanya ve Slovenya'dan tiyatro topluluklarının oyunlarını sahneleyeceği festivalin biletleri 18 Mart Pazar günü satışa sunulacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz