MHP'de kurultay heyecanı

MHP'de kurultay heyecanı

Gözler Milliyetçi Hareket Partisi'nin hafta sonu yapılacak olağan kurultayına çevrildi... Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü olan 18 Mart'ta ; "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" sloganıyla düzenlenecek 12'nci Olağan Büyük Kurultay'ın müzikleri de belirlendi... O müzikler arasında, partinin emektar fotoğrafçısı Ayhan Günaydın tarafından kaleme alınan "2023 Marşı" da yer alıyor.

"Yıl 2023, lider ülke Türkiye".... Milliyetçi Hareket Partisi'nin 18 Mart'ta yapacağı 12. Büyük kurultayın müzikleri arasında 2023 marşı da yer alıyor.

MHP'de gözler 18 Mart'a çevrildi. Devlet Bahçeli'nin genel başkanlık için tek aday olacağı kurultay hazırlıkları sürüyor.

Kurultayda çalınacak müzikler hazırlandı. Onlardan biri de "2023 marşı".. Bestesini Mustafa Beyazkuş'un yaptığı ve sanatçı Ahmet Öngel'in seslendirdiği marşın sözlerini partinin emektar fotoğrafçısı Ayhan Günaydın yazdı..

Marşın nakarat bölümünde, "Milliyetçi Hareket kilitlendi hedefe, Yıl 2023 lider, ülke Türkiye" sözleri yer alıyor. "Lider Devlet Bahçeli" ve "Milli duruş" adıyla hazırlanan diğer müzikler de partinin resmi internet sitesine konuldu.

12. Olağan Büyük kurultayın ana sloganı ise "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" olacak.

Kurultay, Afrin'e yönelik Zeytindalı harekatının sürdüğü bir dönemde gerçekleşiyor. Afrin şehitleri nedeniyle ağırlaştırılmış bir kurultay süreci yaşanacak; YANİ her kurultayda olduğu gibi ses sanatçıları bu kez sahneye çıkmayacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kurultay ile ilgili yaptığı son açıklamada, "Kurultay; birlikte kuvvet, ayrılıkta felaket, kucaklaşmakta rahmet ve mağfiret olduğuna inananların kavuşma halkasıdır" dedi.

MHP Lideri Bahçeli'nin ise kurultay konuşmasında önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

Bahçeli, kurultay ile ilgili Ocak ayında teşkilatların harfiyen uyması gerekenler için bir genelge yayımlamıştı. O genelgede "Genel Merkezin belirlediği işaret, slogan, marş, sembol ve kavramlar dışında materyal kullanılmayacak, tanıtım disiplinine mutlak riayet edilecektir" demişti. Bahçeli'nin bir uyarısıda "tahrik ve kışkırtmalara" itibar edilmemesi ve "kırgınlıkların giderilmesi" yönündeydi...

Milliyetçi Hareket Partisi, 1208 delegenin katılımıyla yapılacak kurultaya 2019 yılındaki seçimler nedeniyle büyük önem veriyor.

Kurultayın ardından 2019 seçimlerine hazırlık için düğmeye basılacak. Kurultayda, Merkez Yönetim Kurulu'nda ardından Başkanlık Divanı'nda da dikkat çeken değişiklikler yapılacağı belirtiliyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz