Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert sözler

Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde kimi isimlerin, kadınlara yönelik sözlerine sert tepki gösterdi... Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin son bilgileri paylaştı; Hedefinde, bir kez daha Washington yönetimi vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuştu.

Erdoğan, son günlerde ilahiyatçı olduğunu söyleyen bazı kişilerin yaptığı açıklamalara sert sözlerle tepki gösterdi.

SON GÜNLERDE BAKIYORSUNUZ. DİN ADAMI OLARAK ORTAYA ÇIKIP DA NE YAZIK Kİ KADINLA İLGİLİ ÇOK FARKLI AÇIKLAMALARDA BULUNUP, DİNİMİZDE YERİ OLMAYAN BAZI KENDİNE GÖRE İÇTİHATTA BULUNAN KİŞİLER ÇIKIYOR ORTAYA. ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. YANİ BUNLAR YA BU ASIRDA YAŞAMIYORLAR, ÇOK FARKLI BİR DÜNYADA ZAMANDA YAŞIYORLAR. ÇÜNKÜ İSLAMIN GÜNCELLENMESİNİN GEREKTİĞİNİ BİLMEYECEK KADAR DA ACİZ BUNLAR" BİR ÇOK HOCA EFENDİ TEFE KOYUP ÇALACAK. RABBİM ÇALMASIN. BİRİ SÜNNETİ... YA BIRAK BUNLARI. KUR'AN'A TERS DEĞİLSE MESELE BİTMİŞTİR.

Erdoğan, din işleri yüksek kurulundaki hocaların sessiz kalmaması gerektiğini de söyledi.

HOCALARIMIZ NE İŞ YAPIYORLAR? NİYE SESSİZ KALIYORLAR? SESSİZ KALIP BU ALANI NİÇİN BU ADAMLARA KAPTIRIYORLAR? FETÖ OLAYI DA BÖYLE OLDU. FETÖ KONUSU DA BÖYLE OLDU. SÖYLEDİK SÖYLEDİK, SONUNDA BİR ŞURA YAPTIRDIK. E ŞİMDİ TABİ ASIL KONUŞMASI GEREKEN KONUŞMAYINCA MEYDAN KİME KALDI? FET֒YE KALDI.

Cumhurbaşkanı'nın gündeminde, Zeytin Dalı Harekatı da vardı. Eleştirilerini yine ABD'ye yöneltti...

BU OPERASYONLARIN HEDEFLERİ BELLİ DURMAYACAĞIZ. AMERİKA BATI SİZİN BURADA NE İŞİNİZ VAR? BİZİM 910 BİN KİLOMETRE SINIRIMIZ VAR. DEVAMLI TACİZE UĞRUYORUZ. 20 TANE ÜS KURMUŞSUN KUZEY SURİYE'DE NE İŞİN VAR? 5 BİN TIR SİLAH GETİRİYORSUN KİME KARŞI? DEAŞ'I TEMİZLEDİK DİYORSUN BU SİLAHLAR BURADA NİYE? YOKSA BİZİM İÇİN Mİ BUNLARI GETİRİYORSUN? BAK DEDİM ŞUNU BİLİN BİZ BİR ÖLÜRÜZ BİN DİRİLİRİZ VE BU YOLDA BÖYLE GİDECECEĞİZ.

Erdoğan, 8 mart dünya kadınlar gününü kutlarken, 15 yılda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. kadınların İş gücüne katılımlarını 9 puan artırdıklarını söyledi. Kadınları da "insanlığın öğretmeni" olarak niteledi.

HER BİR KANALI AYRI BİR SORUN AYRI BİR ADETA KANALİZASYON HALİNE DÖNÜŞMÜŞ OLAN MEDYANIN ŞERRİNDEN AİLELERİMİZİ KORUYACAK OLAN İLK VE GÜÇLÜ KALKAN YİNE KADINLAR ANNELERDİR. KADIN MESELESİ KONUŞULURKEN ANE VURGUSU YAPMAMIZDAN RAHATSIZ OLANLARLA ÇOK KARŞI KARŞIYA GELDİ. AKİF NE DİYOR; "NE HİSLİ VALİDELERDİR BİZİM KADINLARIMIZ. YAZIK Kİ ANLATACAK YOK DA YANLIŞ ANLADINIZ. YAZIK Kİ ONLARI TASVİR EDER BİRER UMACI. BEŞ ON ROMANCI, SIKILMAZ BEŞ ON DA MAKSADCI." AKİF'İN SIRALAMASINI TAMAMLAMAK GEREKİRSE BUNLARA 5-10 TELEVİZYON DİZİSİNİ, 5-10 MEDYA MAYDANOZUNU DA EKLEMEK GEREKİR. BİRİLERİ ISRARLA BİZİM VALİDELERİMİZİ YANLIŞ ANLATMAYA, GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR. ZAMAN ZAMAN SÖYLÜYORUM, EN AZ 3 ÇOCUK DİYORUM, BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR. BU MİLLETE DÜŞMAN OLDUKLARI İÇİN RAHATSIZ OLUYOR.

Başbakan Binali Yıldırım da, 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladı...

YAN YANA OMUZ OMUZA VEREREK ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANIYORUM.
GÜN DEĞİL HERGÜN KADINLAR GÜNÜ. CUMHURBAŞKANI DA OLSANIZ, BAŞBAKAN DA OLSANIZ, BAKAN DA OLSANIZ, SİZE BİR BAKAN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz