CHP tüzüğü'nü değiştiriyor

CHP tüzüğü'nü değiştiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü değişiyor... YARIN başlayacak ve 2 gün sürecek Tüzük Kurultayı öncesinde açıklama yapan sözcü Bülent Tezcan, "parti reformu hareketinin hukuki altyapısının hazırlandığını" söyledi.

TÜZÜĞÜMÜZÜN TAMAMI DEĞİŞİYOR.

Cumhuriyet Halk Partisi parti tüzüğünde köklü değişikliğe gidiyor; 19'ncu Olağanüstü Kurultay'da parti tüzüğünü değiştiriyor....

ESKİSİ TAMAMEN SİLİNİP ATILMIYOR. ORADAKİ KURUMSAL DÜZENLEMELER YİNE MUHAFAZA EDİLİYOR AMA ÇOK SAYIDA DEĞİŞİKLİKTEN SONRA BOZULAN TÜZÜK BÜTÜNLÜĞÜ, DERLİ TOPLU, MEVZUAT TEKNİĞİNE UYGUN OLARAK YENİDEN YAZILDI. PARTİNİN ÜYE HUKUKU, ÖRGÜT HUKUKU VE PARTİLİNİN HAKLARI KONUSUNDAKİ KAZANIMLARININ TAMAMI KORUNDUĞU GİBİ DAHA İLERİYE TAŞIYOR.

Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen sözcü Bülent Tezcan, tüzük değşikliğinin gerekçelerini anlattı...

"BU TÜZÜK ÇALIŞMASI, GENEL BAŞKANIMIZIN BAŞLATTIĞI PARTİ REFORMU HAREKETİNİN HUKUKİ ALTYAPISININ HAZIRLANMASI, ÇERÇEVESİNİN SAĞLAM BİR ZEMİNDE TARİF EDİLMESİ OLARAK ANLAŞILMALIDIR"

Tezcan yeni tüzüğün içeriğine yönelik ipuçları da verdi...

NET, ANLAŞILIR, KOLAY BİR TÜZÜK TASLAĞI HAZIRLIYORUZ... GENÇLİK KOTASINI ARTTIRIYORUZ...

Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek 19'ncu Olağanüstü Kurultayı iki gün sürecek. Açılış konuşmasının ardından çalışmalar seyircisiz ve basına kapalı yapılacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz