İzmir'deki otel yangınında korkunç ayrıntı

İzmir'deki otel yangınında korkunç ayrıntı

İzmir’de bir otelde dün prizdeki şarj aletinin patlaması sonucu çıktığı tahmin edilen yangın, tüyleri diken diken eden görüntülere sahne olmuştu... 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan yangının, denetimsizlik sonucu yaşandığı, alevlerin hızla yayılmasına neden olan dış kaplamada kullanılan plastik uygulamanın da yasak olduğu belirlendi.

Konak ilçesinin Basmane semtindeki altı katlı otel, DÜN alevlere teslim olmuştu.

Hızla büyüyen yangın sırasında korkuya kapılan iki kadın, beşinci kattaki pencerenin önüne çıktı.

Vatandaşların cep telefonuyla kaydettiği olayda, kadınlardan biri park halindeki otomobilin üzerine atladı.

Diğer kadın da alevlerin sardığı kattan yandaki binaya geçmek isterken eli kaydı, elektrik tellerine çarptıktan sonra yere düştü.

Olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Oteldeki yangını söndürmek için çalışmalar sürerken, binada mahsur kalan iki kişi itfaiyenin uzattığı sepetle kurtarıldı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın söndürüldü. Hastanede kaldırılan dört yaralıdan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Prize takılı şarj aletinin patlaması sonucu başladığı tahmin edilen yangınla ilgili ayrıntılar da netleşmeye başladı.

Binada yangın merdiveninin bulunduğu, ancak yangının çıkış noktasına ters kaldığı için otelde bulunanların yangın merdivenini kullanamadığı ortaya çıktı.

Ayrıca, alevlerin hızla yayılmasına neden olan dış kaplamada kullanılan plastik uygulamanın yasak olduğu belirtildi. Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER'in teknik elemanlarının olay yerini inceledikten sonra gerekli raporu yayınlayacakları kaydedildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz