Yemek kartlarıyla ilgili düzenleme yolda

Yemek kartlarıyla ilgili düzenleme yolda

Çalışanlar yemek kartlarını marketlerde kullanmaya devam edebilecek...Açıklama Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den geldi…Bakan, "biz sadece iskonto oranlarıyla ilgili düzenleme yapacağız" dedi…Esnaf mutlu; tüketici dernekleri yetkilileri ise "yemek kartı bedeli maaşlara eklenmeli" diyor...

Milyonlarca çalışan işyerleri tarafından verilen yemek kartlarını restaurant ve lokantalarda nakit para yerine kullanıyor.

Ancak, yemek kartı firmalarıyla anlaşmalı olan esnaf, dertli...Başta yüksek komisyonlar olmak üzere yemek kartlarının kendilerine külfet olduğunu söyleyen esnaf, kimi zaman çareyi anlaşmasını iptal etmekte buluyor.

"BEN KURTULDUM. ARTIK İPTAL ETTİM. HİZMET BEDELİ KOMİSYON VARDI BEN 10 LİRALIK MAL VERSEM 3 LİRASINI KESİYORLARDI ÇOK ŞÜKÜR KURTULDUM İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA"

"BUNUN KOMİSYONU ÇOK FAZLA DÜŞÜRÜLÜRSE FAYDALI OLUR BİZ SÜRÜM OLSUN DİYE MAL TAZE SATILSIN DİYE KARIMIZ YOK DOĞRU DÜZGÜN DÜZENLEME GETİRİP KOMİSYONU DÜŞÜRÜLSÜN "

Bu şikayetleri ortadan kalkmak için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Düzenleme gündeme gelince, "yemek kartlarının marketlerde kullanımı yasaklanıyor." tartışmaları başladı.

Konuya açıklık getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ise ,yemek kartlarının markette kullanımının halihazırda yasak olduğunu ama fiiliyatta kullanıldığını ve kullanılmaya devam edilebileceğini; bununla ilgili yeni bir adımın atılmadığını söyledi.Tüfenkçi "biz sadece iskonto oranlarıyla ilgili düzenleme yapacağız" dedi

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu yetkileleri, bu gelişmeden memnun...

"İNŞALLAH İSKONTOLARIN KALDIRILMASIYLA KOMİSYON ORANLARI CİDDİ ORANDA AŞAĞIYA ÇEKİLECEKTİR."

Yemek kartlarının her yerde geçerli olmadığını hatırlatan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu'na göre ise, taslakta tüketici ihmal ediliyor.

"TASLAKTA ESNAF KORUNUYOR HANİ ÇALIŞANLAR NERDE ÇALIŞANLARA MİNİK KATKI HALİNE GELMİŞ BU YEMEK KARTI OLAYI YABANCI ŞİRKETLERİNİN DEĞERLENDİRMESİNDEN İLERLEMESİN DEVLET DÜZENLEME YAPSIN. BİR YASAL DÜZENLEME YAPILSIN. İSTEYEN ÇALIŞANA BUNUN PARASINI VERGİDEN MUAF VERİLMESİNE İMKAN TANINSIN. ÇALIŞAN 2 BİN MAAŞ ALIYORSA 500 LİRA YEMEK KARTI VERİYORSA ONU PARA OLARAK VERSİN BÖYLECE İLERDE KIDEM TAZMİNATI DA YÜKSEK HESAPLANACAK"

"MAAŞLARA EKLENMESİ MANTIKLI OLUR HERYERDE DE GEÇERLİ OLUR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz