Zeybekci'den faizlerin düşürülmesine ilişkin açıklama:

Zeybekci'den faizlerin düşürülmesine ilişkin açıklama:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kredi faizlerine ilişkin açıklama yaptı. İhracata dayalı büyüme için desteğin önemine dikkati çeken Zeybekçi, "İmalat sanayiinin faizle ilgili yüklerini hafifletmekle ilgili adımlarımızı atmaya devam edeceğiz" dedi.

"GEREK FAİZ ORANLARIYLA İLGİLİ, ÜRETİM SEKTÖRLERİNDE İMALAT SANAYİİNDEKİ YATIRIMLARIN FAİZLE İLGiLİ O YÜKLERİNİ HAFİFLETMEKLE İLGİLİ ADIMLARIMIZI ATTIK, ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katıldığı bir programda, faizlerin düşürülmesiyle ilgili adımların atılacağını söyledi.

"KREDİ FAİZLERİNDE TABİ Kİ SON DÖNEMLERİN EN GÜNDEMDE OLAN TARTIŞMALARINDAN BİRİ. ZAMAN İÇİNDE BEN BUNUN OTURACAĞINI, OLMASI GEREKEN YERE, YANİ YATIRIMCININ YATIRIM YAPILABİLİR DİYE KABUL ETTİĞİ SEVİYEYE, İHRACATÇININ EVET BEN BUNUNLA SİPARİŞ ALABİLİRİM, HAMMADE ALABİLİRİM, ÜRETİM YAPABİLİRİM DİYEBİLECEĞİ SEVİYELERE DOĞRU HIZLA YAKLAŞACAĞINI GÖRECEĞİZ. "

Zeybekçi, Türkiye'de üretim ile ilgili genişleme için imalat sektörünün destekleneceğini de belirtti.

"ARTIK TÜRKİYE'DE ÜRETİMLE İLGİLİ GENİŞLEYEBİLECEĞİMİZ ALAN KALMADI. DOLAYISIYLA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YOĞUN BİR ŞEKİLDE İMALAT SEKTÖRÜNDE YATIRIM SEFERBERLİĞİNİ BİRLİKTE GÖRECEĞİZ. BUNU DA DA DESTEKLEMEK İÇİN HÜKÜMET OALRAK ALMIŞ OLDUĞUMUZ BÜTÜN KARARLAR VE DESTEK MEKANİZMALARI DA BUNU TEŞVİK EDİCİ YÖNDEDİR. "

Ekonomi bakanının, önümüzdeki döneme İLİŞKİN mesajları vardı.

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE TABİ Kİ BİRAZ ÖNCE SÖYLEDİĞİM GİBİ, ÜRETİMİ DESTEKLEYECEĞİ MEKANİZMALARIMIZI ÇOK BÜYÜK BİR GÜÇLE, ÇOK BÜYÜK BİR GÖRÜNÜRLÜKLE FARK EDECEKSİNİZ VE FARKINDA OLACAKSINIZ. YİNE İHRACATA DAYALI BÜYÜMEYİ ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DESTEKLEYECEĞİZ. REEL SEKTÖRTÜ DESTEKLEYEN AÇIKLAMALARIMIZ OLACAK. "
"TÜRKİYE AVRUPA'NIN İLK ÜÇ BÜYÜK EKONOMİSİNDEN BİRİ MUTLAKA OLACAKTIR. TÜRKİYE DÜNYANIN İLK ON BÜYÜK EKONOMİSİNDEN BİRİ MUTLAKA OALCAKTIR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz