Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi

Cumhuriyet Halk Partisi, haftalık grup toplantısını DÜN yaptı... Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu; hükümete, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ve yüksek faiz oranları üzerinden yüklendi. MESAM'a kayyum atanmasına da tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Kültür Bakanlığı açıkça suç işlemiştir" dedi.

KILIÇDAROĞLU: "HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN ŞEKER FABRİKALARININ BULUNDUĞU İLLERDE HALKIN TAMAMI ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI. HERKESİN KAZANDIĞI ORTAMA DİNAMİT KOYUYORSUNUZ BEN ÖZELLEŞTİRECEĞİM DİYORSUNUZ."

Anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tepkiliydi...
Özelleştirilme kararı alınan şeker fabrikalarını tek tek ziyaret ettiklerini anlattı; hükümetin geri adım atmasını istedi.

KILIÇDAROĞLU: "SONRA NE OLACAK BÜYÜK KISMI KAPANACAK. KAPANMAYACAK DİYORLAR AMA BİZ KAPANMAYACAK DENEN FABRİKALARIN NASIL KAPANDIĞINI GÖRDÜK. AMAÇ BAŞKA, AMAÇ NİSASTA BAZLI ŞEKER ÜRETİMİNİ TEŞVİK ETMEK. ÖZELLEŞTİREREK SİZ ASLINDA BİR ANLAMDA CUMHURİYETTEN İNTİKAM ALMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ."

Ardından başbakan ve cumhurbaşkanına seslendi...

KILIÇDAROĞLU: "HANGİ ULUSLARARASI KURULUŞLARLA ANLAŞMA YAPTINIZ VE BU ANLAŞMA METNİNİ NEDEN GİZLİYORSUNUZ? KİMİNLE OTURDUNUZ TÜRK ŞEKERİNİN GELECEĞİNİ BELİRLEDİNİZ VE O ANLAŞMA GEREĞİ BUGÜN FABRİKALAR TEK TEK ÖZELLEŞTİRİLİYOR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüksek faiz oranlarından şikayetçi olduğunu da hatırlatan Kılıçdaroğlu, "çözüm bulun" çağrısı yaptı.

KILIÇDAROĞLU: "VATANDAŞIN KAHVEDE ERDOĞAN'LA İLGİLİ SÖYLEDİĞİ SÖZ "FAİZCİ TAYYİP" HAKLI MI HAKLI. 149 MİLYAR FAİZ ÖDENDİ BU PARAYI ÇİFTÇİYE Mİ VERDİNİZ MEMURA MI VERDİNİZ YATIRIM MI YAPTINIZ? 149 MİLYAR DOLARI YURTDIŞINDAKİ BİR GRUP TEFECİYE VERİYORSUNUZ. O YÜZDEN SANA "TEFECİ TAYYİP" DİYORLAR. ŞİKAYETÇİ OLMAYACAKSIN KARDEŞİM ÇÖZECEKSİN ÇÖZMÜYORSAN O KOLTUKTA OTURMAYACAKSIN.

CHP Lideri'nin gündeminde MESAM'a kayyum atanması da vardı...

KILIÇDAROĞLU: "SABAH TELEFON ETTİM KÜLTÜR BAKANLIĞI'NDAN SİZE UYARI YAZISI GELDİ Mİ? HİÇBİR YAZI GİTMEMİŞ YANİ YASAYI TAKMIYOR. SEN SANATI VE SANATÇIYI KORUMAKLA YÜKÜMLÜSÜN SAYIN BAKAN BİR YERE KAYYUM ATARKEN YASANIN DIŞINA ÇIKAMAZSIN AÇIKÇA KÜLTÜR BAKANLIĞI BURADA SUÇ İŞLEMİŞTİR."

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan ve işkence sonucu öldüğü iddia edilen öğretmen Gökhan Açıkkollu'yu da hatırlattı; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi sözleri üzerinden yüklendi.

KILIÇDAROĞLU: "ERDOĞAN "EĞER BİR ÜLKEDE HALK BUNALMIŞ VE ELLERİNİ SEMAYA AÇMIŞSA YARGI SİTEMİNDE SORUN VARDIR" DİYOR. GÜNAYDIN RECEP BEY GÜNAYDIN! YARGI SİSTEMİNDE BİR SORUN DEĞİL ÇOK SORUN VAR. YARGI YOK, ADALET YOK. YARGI HİYERARŞİSİ VAR MI YOK. ÜST MAHKEME KARAR ALMIŞ YEREL MAHKEME UYGULAMIYOR. BEN GÜCÜMÜ SİYASİ OTORİTEDEN ALIYORUM DİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz